Ukraiński wywiad: Rosja ma plan na 120 dni wojny

Wiceszef wywiadu Ukrainy Wadym Skibicki ostrzega, że Rosja nie zrezygnowała z planu zajęcia całości ukraińskiego terytorium.
Irpień w obwodzie kijowskim - zniszczenia po rosyjskim ostrzale rakietowym Ukraiński wywiad: Rosja ma plan na 120 dni wojny
Irpień w obwodzie kijowskim - zniszczenia po rosyjskim ostrzale rakietowym / PAP/??ksym Polishchuk

Według ustaleń wywiadu wojskowego Ukrainy (HUR) Rosja ma plan na 120 dni wojny i nie zrezygnowała z celu zagarnięcia całego terytorium Ukrainy – poinformował w sobotę wiceszef wywiadu Wadym Skibicki w komentarzu opublikowanym na komunikatorze Telegram.

– Dysponujemy potwierdzonymi danymi, że Rosjanie mają plan na 120 dni wojny. Dalsze korekty tego planu będą zależeć od tego, czy przeciwnik osiągnie sukces, czy też poniesie porażkę na wschodzie Ukrainy

– powiedział Skibicki.

Liczebność sił Moskwy

Ostrzegł, że Rosja wciąż ma wystarczający potencjał do prowadzenia długiej wojny. W walkach na terytorium Ukrainy biorą udział 103 batalionowe grupy taktyczne. Dalszych 40 grup jest w rezerwie.

Jak uważa HUR, Sztab Generalny Sił Zbrojnych Rosji koryguje plany wojny co 30 dni. W związku z wcześniejszymi porażkami armia Rosji ma teraz zalecenie, by koncentrować maksymalne wysiłki tylko na konkretnych kierunkach.

CZYTAJ TEŻ: „Tam jest batalion wojsk ukraińskich. Wszyscy zginiemy”

CZYTAJ TEŻ: Hiszpańskie Leopardy dla Ukrainy? Der Spiegel: Madryt zrezygnował po telefonach z Berlina

Amerykański Departament Obrony szacował pod koniec maja liczbę rosyjskich batalionowych grup taktycznych operujących na Ukrainie na 105. Ocenia się, że grupy te liczą od 700-1000 żołnierzy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe