Jarosław Kaczyński bez ogródek: Jeśli będziemy pudrowali prawdę o Niemczech, krew poleje się rzekami

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej”. Jednym z poruszonych tematów był problem niemiecki.
Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński bez ogródek: Jeśli będziemy pudrowali prawdę o Niemczech, krew poleje się rzekami
Jarosław Kaczyński / (amb) PAP/Rafał Guz

Jarosław Kaczyński mówi między innymi o konieczności rozliczenia roli Angeli Merkel w budowaniu pozycji Putina i dostrzega zmierzające ku temu ruchy w Niemczech, ale jednocześnie mówi:

– Jeszcze raz powtórzę: od czasów Bismarcka Niemcy wkraczają co rusz w szaleńczo zbrodniczy stan i wszelkie próby wyprowadzenia ich z niego dotąd okazywały się nieskuteczne. Taka jest prawda, jak będziemy ją dalej pudrować, to w wielu krajach, nie tylko na Ukrainie, krew poleje się rzekami. Trzeba mieć odwagę wypowiadać ją głośno.

Jarosław Kaczyński uważa, że „jest teraz czas koniunktury na docieranie do Niemców z prawdą o ich przeszłości, ale i teraźniejszości”.

– [Niemcy – przyp. red.] Polski nie traktują jak równoprawnego partnera – ich celem jest dzielenie nas, ograniczanie, trzymanie pod butem. (…) I żeby było jasne, chciałbym, by było inaczej, i mam nadzieję, że kiedyś to państwo znajdzie w sobie siłę do głębokiej przemiany. Póki co jest w Europie – stwierdzam to z przykrością – niezwykle destrukcyjnym elementem

– mówi Jarosław Kaczyński.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe