Rośnie przewaga Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską. Zobacz najnowszy sondaż

Zjednoczona Prawica jest niezmiennie ugrupowaniem, które cieszy się największym poparciem ankietowanych – wynika z badania Social Changes zrealizowanego na zlecenie portalu wPolityce.pl.
 Rośnie przewaga Zjednoczonej Prawicy nad Koalicją Obywatelską. Zobacz najnowszy sondaż
/ fot. Rafał Zambrzycki / Kancelaria Sejmu

W badaniu Social Changes chęć oddania głosu na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 37 proc. ankietowanych. To taki sam wynik, jak w poprzedniej fali badań pracowni – zwrócono uwagę.

Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska, dla której poparcie w porównaniu z poprzednim badaniem spadło o 2 pkt proc. Teraz partia Donalda Tuska może liczyć na 25 proc. wynik.

Ostatnie miejsce na podium przypadło Polsce 2050, która zanotowała 12 proc. To o 1 pkt proc. mniej, niż w poprzednim badaniu.

PSL dobija do progu wyborczegoW Sejmie znalazłyby się jeszcze trzy partie - Konfederacja, której poparcie wynosi 9 proc. (wzrost o 1 pkt proc.), Lewica z 7 proc. (bez zmian) oraz Polskie Stronnictwo Ludowe, na które chce zagłosować 5 proc. pytanych (wzrost o 1 pkt proc.).

Pod progiem wyborczym znalazłaby się partia Kukiz'15 z 2 proc. wynikiem (wzrost o 1 pkt proc.) oraz Porozumienie z 1 proc. (bez zmian).

Deklarowana frekwencja wynosi 56 proc. - spadek o 1 punkt procentowy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe