„Wzorce demokracji”. Kompromitacja niemieckiej minister spraw wewnętrznych. Teraz się tłumaczy

Nancy Faeser, niemiecka polityk SPD i minister spraw wewnętrznych Niemiec, opublikowała post ze zdjęciem ze studentami, którzy mieliby tworzyć „wzorce demokracji”. Jest jeden problem, a właściwie kilka.
Nancy Faeser „Wzorce demokracji”. Kompromitacja niemieckiej minister spraw wewnętrznych. Teraz się tłumaczy
Nancy Faeser / Wikipedia CC BY-SA 3,0 de Olaf Kosinsky

Ważne jest, aby młodzi ludzie angażowali się w sprawy społeczno-polityczne. Ale młodzi ludzie muszą znaleźć sposób, by się zaangażować. Dlatego projekt studentów konstytucji jest dla mnie bardzo ważny. Tworzy przestrzenie, spotkania i wzorce do naśladowania, aby doświadczać demokracji

– napisała niemiecka minister spraw wewnętrznych, publikując zdjęcie ze studentami. Problem w tym, że ci stawiani za wzór studenci pokazują gesty kojarzone z ekstremistycznymi islamskimi ugrupowaniami.

 

Symbole ugrupowań ekstremistycznych

Jeden ze studentów pokazuje gest uniesionego palca wskazującego – „Nie ma boga prócz Allaha”, drugi ma palce ułożone w głowę wilka, gest ekstremistycznych tureckich Szarych Wilków, a trzeci – uniesione cztery palce, symbol Bractwa Muzułmańskiego.

Niemiecka minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser z SPD strzeliła sobie fotkę z grupą studentów, których nazwała „wzorem doświadczenia demokracji”. Problem w tym, że owi studenci na zdjęciu prezentują gesty tureckich nazistów (Szarych Wilków), dżihadystów i Bractwa Muzułmańskiego (…). Szefowa niemieckiego MSW albo nie ma pojęcia o znaczeniu tej symboliki, albo ją akceptuje. Tak czy siak kompletnie ją to dyskwalifikuje. Ale niestety ignorowanie tej symboliki to szerszy problem w DE, o czym pisałem niedawno w Do Rzeczy.

– komentuje Witold Repetowicz.

 

Nancy Faeser się tłumaczy

Niemiecka minister usunęła tweeta i się tłumaczy:

Symbole pokazywane przez niektórych uczniów na zdjęciu są nie do przyjęcia, zdecydowanie to potępiam. Rozmawiamy na ten temat z organizatorem projektu. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe