„Bardzo zmieniły sytuację w Siewierodoniecku”. Ukraińcy chwalą polskie Kraby

Polska przekazała Ukrainie haubice kalibru 155 mm. Zadowolenia z tego faktu nie krył doradca ministra spraw wewnętrznych Ukrainy Rostysław Smirnow, cytowany przez agencję Ukrinform.
 „Bardzo zmieniły sytuację w Siewierodoniecku”. Ukraińcy chwalą polskie Kraby
/ screen: YouTube

– Haubice kalibru 155 mm przekazane Ukrainie przez jej polskich przyjaciół bardzo zmieniły sytuację w Siewierodoniecku na korzyść naszych sił, w sposób odczuwalny dla rosyjskich okupantów – poinformował  Rostysław Smirnow.

– Mogę powiedzieć, że te haubice, przekazane nam przez naszych polskich przyjaciół, bardzo zmieniły sytuację w Siewierodoniecku i okupanci to odczuli – podkreślił.

Rostysław Smirnow odniósł się także do deklaracji Emmanuela Macrona, który zapowiedział przekazanie Ukrainie samobieżnych haubic Caesar. Ukraiński polityk skomentował także słowa Olafa Scholza o kontynuacji przekazywania broni na Ukrainę przez Niemcy. Taki stan rzeczy może zmienić bieg wojny zdaniem Smirnowa.

– Tylko jeżeli będziemy mieć porównywalną z Rosjanami ilość ciężkiego uzbrojenia, możemy mówić o konkretnych kontrnatarciach na całej linii frontu. To będzie strategiczny przełom w tej wojnie – powiedział Smirnow.

– To właśnie haubic nam w tej chwili brakuje, nie mamy póki co dział artyleryjskich zdolnych do strzelania na dalekie odległości. Mamy informacje o pozycjach wroga, o skupiskach sprzętu wojskowego, lecz brakuje nam właśnie haubic. A one mogą być podstawą naszego sukcesu przy kontrofensywie. Bez nich nie możemy nawet gdybać (o kontrnatarciach) – dodał.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe