„Bild”: Jeśli Scholz podchodzi do tego poważnie, to już dziś nada transportom broni najwyższy priorytet

To ważne, że "kanclerz wreszcie odwiedził Ukrainę! Dla niego, dla Niemiec, dla Ukrainy" – komentuje w piątek dziennik 'Bild" i dodaje: ale każdy, kto widział Irpień, nie powinien się już wahać, jeśli chodzi o dostarczanie broni; Scholz już dziś powinien nadać transportom broni najwyższy priorytet i dostarczyć wszystko, co możemy.
 „Bild”: Jeśli Scholz podchodzi do tego poważnie, to już dziś nada transportom broni najwyższy priorytet
/ fot. PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

To ważne, że "kanclerz wreszcie odwiedził Ukrainę! Dla niego, dla Niemiec, dla Ukrainy" - komentuje w piątek dziennik 'Bild" i dodaje: ale każdy, kto widział Irpień, nie powinien się już wahać, jeśli chodzi o dostarczanie broni; Scholz już dziś powinien nadać transportom broni najwyższy priorytet i dostarczyć wszystko, co możemy.

"Kanclerz wydawał się wstrząśnięty i szczerze dotknięty zniszczeniami z rąk rosyjskich żołnierzy, jakie zobaczył w Irpieniu pod Kijowem"

– zauważa w swoim tekście zastępca redaktora naczelnego gazety Paul Ronzheimer, który jest także korespondentem wojennym na Ukrainie.

Wizyta Scholza z Macronem i Draghim to "właściwy symbol". Ale "nawet po tej wizycie jedno jest pewne: nadal brakuje działań!" - podkreśla Ronzheimer.

Perspektywa UE dla Ukrainy to krok we właściwym kierunku, ale "każdy, kto widział Irpień, nie powinien się już wahać, jeśli chodzi o dostarczanie broni. Wizycie Scholza w zbombardowanym mieście towarzyszy również zobowiązanie, że zrobi wszystko, ale to naprawdę wszystko, by zatrzymać rosyjskich żołnierzy na wschodzie i zapobiec kolejnym Irpieniom i Buczom".

"Jeśli Scholz podchodzi do tego poważnie, to już dziś nada transportom broni najwyższy priorytet - i dostarczy wszystko, co możemy" - podkreśla autor komentarza.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe