Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły – analizujemy 3 najpiękniejsze projekty

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły to znakomite propozycje dla miłośników oryginalnych rozwiązań, w których tradycja przenika się z nowoczesnością. Jest to idealny wybór dla inwestorów otwartych na prostą, ale niebanalną architekturę i ceniących minimalizm formy połączony z zawsze modną klasyką.
 Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły – analizujemy 3 najpiękniejsze projekty
/ grafika: ARCHON

Zalety domów w stylu nowoczesnej stodoły

Projekty domów w stylu nowoczesnej stodoły w interesujący sposób łączą prostą formę domu z  trendami architektonicznymi i znakomitymi rozwiązaniami funkcjonalnymi. Prosta bryła z dwuspadowym dachem sprzyja uzyskaniu korzystnych parametrów energetycznych i minimalizuje ryzyko powstawania mostków termicznych, powodujących utratę ciepła. Nieskomplikowane rozwiązania konstrukcyjne korzystnie wpływają także na tempo prowadzenia budowy i koszty realizacji całego przedsięwzięcia. Zaletą bryły na planie prostokąta jest idealne dopasowanie do wąskich, ale długich działek.

Funkcjonalne i ekonomiczne projekty

Domy zaprojektowane w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzuje funkcjonalność zastosowanych rozwiązań oraz oszczędność w formie i kosztach użytkowania. Duże, panoramiczne przeszklenia nadają klasycznej bryle budynku oryginalnego wyglądu i sprawiają, że pozyskana energia słoneczna pozwala ograniczyć koszty ogrzewania. Dzięki otwarciu wnętrz na widok ogrodu mieszkańcy zyskują możliwość stałego kontaktu z przyrodą, mogą swobodnie obserwować zmieniające się pory roku. Projekty domów jednorodzinnych w stylu nowoczesnej stodoły charakteryzują się otwartą przestrzenią wewnętrzną w strefie dziennej. Nadaje to wnętrzom przestronności i zwiększa możliwości aranżacyjne. W domach tego typu znakomitym rozwiązaniem są otwarte kuchnie z centralnie wkomponowaną wielofunkcyjną wyspą. Interesująco prezentują się antresole, które pozwalają uzyskać imponujące efekty aranżacyjne.

Oryginalność i minimalizm

Proste i klasyczne bryły budynków w stylu nowoczesnej stodoły nawiązują formą do tradycyjnej architektury. Dzięki oryginalnym wykończeniom i atrakcyjnym elewacjom zyskują nowoczesny charakter. Wykorzystywane są najczęściej tynki w stonowanych barwach, które w połączeniu z drewnianymi czy betonowymi okładzinami tworzą efektowne i modne elewacje. Nowoczesny styl domu akcentuje również pokrycie dachowe wykonane najczęściej z płaskiej dachówki, blachy z łączeniem na rąbek stojący, bardziej wyszukanym materiałem może być np. drewniany gont.

Wyjątkowe projekty w stylu nowoczesnej stodoły

„Dom w kosaćcach 2 (N)” to mała, tania parterówka o minimalistycznej bryle. Nowoczesny charakter domu podkreśla dwuspadowy dach bezokapowy i oryginalna kompozycja elewacji, łącząca jasny tynk z grafitowymi akcentami. Jednokondygnacyjna przestrzeń domu posiada czytelny podział na strefy użytkowe, co ułatwia codzienne funkcjonowanie. W części dziennej zaprojektowano panoramiczne przeszklenie otwierające wnętrze na ogród. Budynek posiada obszerny taras z ażurowymi panelami.

„Dom w mekintoszach 8” od Pracowni ARCHON+ to atrakcyjny projekt wygodnego parterowego budynku z wejściem od południa i jednostanowiskowym garażem. Bezokapowy dach wraz z oryginalnym wykończeniem elewacji, łączącym naturalne drewno z kamienną okładziną, podkreślają minimalistyczny charakter domu. Wielofunkcyjna strefa dzienna została wyraźnie oddzielona od części nocnej domu, obejmującej trzy sypialnie. Budynek charakteryzuje się optymalnym programem funkcjonalnym oraz szerokim, przesuwnym przeszkleniem otwierającym dom na ogród. Całość uzupełnia przytulny, zadaszony taras, przewidziany na bocznej elewacji.

„Dom w kellerisach (G2)” to przestronny budynek z antresolą zaprojektowany w stylu nowoczesnej stodoły. Projekt wyróżnia się pięknym, dwukondygnacyjnym przeszkleniem w jadalni i niezwykle efektowną antresolą. Odpowiednie detale i bezokapowy dach podkreślają oryginalny styl wykończenia domu. Dom oferuje komfortowy układ funkcjonalny oraz atrakcyjną letnią strefę relaksu na tarasie, na który prowadzą szerokie drzwi przesuwne z salonu. Dodatkową strefę wypoczynku przewidziano na tarasie nad dwustanowiskowym garażem. Na poddaszu zaprojektowano komfortową strefę nocną z trzema sypialniami, łazienką i pralnią.

Szczegółowe informacje o projektach oraz inne propozycje domów w stylu nowoczesnej stodoły można obejrzeć na www.archon.pl

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe