„To prezent dla Putina”. Ukraińcy wściekli na Parlament Europejski

„Daily Express” pisze, że ukraińscy politycy są wściekli z powodu decyzji UE ws. gazu. „To prawdziwy prezent dla Władimira Putina” – czytamy.
 „To prezent dla Putina”. Ukraińcy wściekli na Parlament Europejski
/ PAP/EPA/ALEXEI NIKOLSKY/SPUTNIK/KREMLIN POOL

Parlament Europejski opowiedział się w środę przeciwko wyłączeniu energii jądrowej i gazu z procesu transformacji energetycznej w UE. Oznacza to, że te źródła energii będą uznawane za „zielone” i na inwestycje w nie będzie można pozyskać środki unijne. 

Za rezolucją dotyczącą wyłączenia energii jądrowej i gazu zagłosowało 278 posłów, 328 głosowało przeciw, a 33 wstrzymało się od głosu. Aby zawetować wniosek Komisji Europejskiej, Parlament potrzebował absolutnej większości 353 głosów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wyłączenie gazu i atomu z procesu transformacji energetycznej w UE. Parlament Europejski podjął decyzję

 

Decyzja PE rozwścieczyła Ukrainę, która obawia się, że rozwój zwłaszcza energetyki gazowej będzie na rękę Putinowi, a Europa stanie się jeszcze bardziej zależna od rosyjskich surowców. „Ukraina była wściekła, gdy UE dała Putinowi ogromny prezent”

– czytamy w materiale „Daily Express”. 

Gazeta podkreśla, że to Niemcy, które otrzymują jedną trzecią swojego gazu z Rosji, zażądały włączenia tego surowca do taksonomii, co oznacza, że Berlin może nadal wysyłać miliardy euro do Moskwy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe