Twitter grozi krokami prawnymi przeciwko Elonowi Muskowi po rezygnacji z transakcji

Jak donoszą media, Twitter ma podjąć kroki prawne przeciwko Elonowi Muskowi, który rozwiązał umowę kupna platformy społecznościowej. Transkacja miała opiewać na 44 miliardy dolarów.
Twitter Twitter grozi krokami prawnymi przeciwko Elonowi Muskowi po rezygnacji z transakcji
Twitter / Pixabay.com

Zarząd Twittera zobowiązał się do zamknięcia transakcji po cenie i na warunkach uzgodnionych z panem Muskiem i planuje podjąć działania prawne w celu wyegzekwowania umowy o przejęciu. Jesteśmy przekonani, że odniesiemy zwycięstwo w Sądzie Kanclerskim stanu Delaware.

- pisze na Twitterze prezes Twittera, Bret Taylor

- Miliarder Elon Musk chce zakończyć swoją umowę kupna Twittera - wynika z listu wysłanego w jego imieniu przez prawnika do szefa prawnego firmy w piątek - donosi CNBC

Miliarder, właściciel marek takich jak Tesla, SpaceX, Elon Musk miał według doniesień CNBC poinformować Twitter o rezygnacji z umowy kupna platformy społecznościowej. Taką intencję ma zawierać list, który prawnik Muska przesłał prawnikowi Twittera w piątek.

Twitter miał się nie wywiązać ze swoich zobowiązań i nie przekazać Muskowi istotnych informacji biznesowych dotyczących spamu na Twitterze.

 

Nadzieja i histeria

Środowiska konserwatywne wiązały ogromne nadzieje z zakupem przez Elona Muska platformy społecznościowej Twitter, ze względu na to, że Musk zapowiadał zniesienie cenzury. Z tych samych powodów środowiska progresywne wpadły w histerię na myśl, że gdzieś w sieci opinie wykraczające poza wskazania "poprawności politycznej" mogłyby być eksponowane na tych samych warunkach, co poglądy "zatwierdzone".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe