„Przedostali się..." Grupa migrantów sforsowała polską granicę

„Cudzoziemcy przedostali się do Polski" - podała na Twitterze Straż Graniczna.
 „Przedostali się...
/ grafika własna

Na Twitterze Straż Graniczna przekazała najnowszy raport o zdarzeniach, do których doszło w sobotę 9 lipca.

Jak poinformowano na terytorium Polski z Białorusi próbowało nielegalnie przedostać się 13 osób, w tym m.in. obywatele Palestyny i Nigerii.

Zdarzenia miały miejsce na odcinkach strzeżonych przez Placówki Straży Granicznej Białowieża, Czeremcha, Mielnik, Narewka i Dubicze Cerkiewne.

„Cudzoziemcy przedostali się do Polski przy użyciu drabiny i przez rozlewiska rzek. Osoby zatrzymano”

– czytamy. 

 

 

Do 15 lipca ma się zakończyć budowa zapory na granicy. Będzie miała 186 km długości. To ogrodzenie ze stalowych przęseł, które ma pięć metrów wysokości i jest zwieńczone concertiną. Do jesieni ma być gotowe również zabezpieczenie elektroniczne, czyli system kamer i detektorów. Bariera elektroniczna powstanie na 202 km.

Z końcem czerwca przestały obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim; wprowadzono je w związku z kryzysem migracyjnym, potem tłumaczono je również koniecznością zapewnienia porządku i bezpieczeństwa w związku z budową zapory inżynieryjnej.

Od 1 lipca do 15 września w Podlaskiem obowiązuje - wydany przez wojewodę na wniosek Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej - zakaz zbliżania się do granicy polsko-białoruskiej na odległość 200 metrów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe