Szydło: Tusk uruchomił ruskie boty, które rozbijają spotkania z Polakami

Donald Tusk "uruchomił ruskie boty", które przyjeżdżają na spotkania Polaków i te spotkania rozbijają; to się wpisuje w politykę rosyjską siania zamętu i budowania chaosu w Polsce - powiedziała we wtorek europosłanka PiS Beata Szydło pytanie czy zaostrzenie polityki doprowadzi Tuska do władzy.
 Szydło: Tusk uruchomił ruskie boty, które rozbijają spotkania z Polakami
/ / Eurodeputowana Beata Szydło / Flickr / Kancelaria Premiera / domena publiczna

"To jest właśnie pomysł Tuska. Dzielenie Polaków i brutalizacja życia publicznego ma mu dać władzę" - zaznaczyła Szydło w Polskim Radiu 24.

Przytoczyła przykład ze swojego spotkania. "Miałam w niedzielę taki przypadek, kiedy na jednym ze spotkań pojawiła się osoba, która cały czas próbowała to nasze spotkanie w jakiś sposób storpedować. Nie zadała żadnego pytania, po czyn skonfundowana i rozzłoszczona, wrzeszcząc wyszła. Więc jeżeli takie bojówki będą jeździły na spotkania, to ta brutalizacja życia będzie przez Tuska i jego ekipę podgrzewana" - powiedziała europosłanka.

"Ja osobiście nie obawiam się takich działań. Jestem do tego przyzwyczajona. Jestem politykiem i muszę pamiętać, że różne są reakcje ludzi. Natomiast tego typu działania przeszkadzają tym osobom, które na spotkania przychodzą" - wskazała Szydło. Jak dodała, jeżeli idziemy dalej i potem pojawiają się inne akty agresji np. maile z pogróżkami to już jest naprawdę poważna sprawa.

Wyjaśniając o jakie maile chodzi podkreśliła: "To pogróżki tego typu, że zostaniemy zabici, że nasze rodziny zostaną skrzywdzone, że musimy się obawiać o swoje życie. To jest wpisane w ruską retorykę i te boty ruskie, które są uruchamiane. Mogę powiedzieć, że Tusk uruchomił ruskie boty, które przyjeżdżają na spotkania Polaków i te spotkania rozbijają. To się wpisuje w politykę rosyjską siania zamętu i budowania chaosu w Polsce" - podkreśliła europosłanka.

"Dlatego nie powinniśmy się dać podzielić i nie powinniśmy ulegać takim działaniom. Tusk buduje w ten sposób swoją strategię na te najbliższe wybory, ale dzielenie Polaków i szczucie na Polaków, niepodejmowanie debaty politycznej tylko agresja, będzie szkodziła Polsce" - podsumowała Szydło. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe