Wiceminister Woś o Putinie: Powinien być osądzony jak zbrodniarze faszystowscy

Wiceminister sprawiedliwości Michał Woś podsumował Władimira Putina jako "zbrodniarza wojennego".
Wiceminister Woś ostro o Putinie  Wiceminister Woś o Putinie: Powinien być osądzony jak zbrodniarze faszystowscy
Wiceminister Woś ostro o Putinie / Screen z kanału YouTube


– Putin to zbrodniarz wojenny, który powinien być osądzony jak zbrodniarze faszystowscy, hitlerowscy w Norymberdze – stwierdził Michał Woś, który był gościem w Polskim Radiu 24.

– Historię piszą zwycięzcy, więc musimy zrobić wszystko, by Ukraina tę wojnę wygrała. To jest realny warunek tego, by tych wszystkich zbrodniarzy wojennych wyłapać i postawić przed trybunałami – dodał wiceszef resortu sprawiedliwości.

Ponadto zapewnił, że nasz kraj gotowy jest "jeśli taki będzie wyrok, żeby w polskich celach siedzieli zbrodniarze putinowscy".

Polityk ocenił, że elity zachodnie "zepsute są rusofilią".

– Tam jest biznes, tam są pieniądze. Niemcy dopiero teraz trzeźwieją, a przez lata prowadzili politykę uzależniającą całą Europę od rosyjskich surowców – tłumaczył wiceminister.

Prezydent Zełenski ostro o Rosji

Przypomnijmy, że ukraiński prezydent w czasie jednego z ostatnich wystąpień nawiązał do czwartkowego ataku na miasto Winnica. Bez cienia wątpliwości przyznał, że Rosja powinna zostać określona państwem terrorystycznym. 

– Żadne inne państwo na świecie nie stwarza takiego zagrożenia terrorystycznego jak Rosja. Żadne inne państwo na świecie nie pozwala sobie na codzienne niszczenie spokojnych miast i zwykłego ludzkiego życia pociskami manewrującymi i artylerią rakietową. Terror to wirus. Jeśli jeden z terrorystów pozostaje nieosądzony, to stanowi to jedynie zachętę dla innych. Nowe sankcje są potrzebne tak szybko, jak to możliwe – mówił Zełenski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe