Osiem lat więzienia dla Shakiry. Tyle chce prokuratura

Hiszpańscy prokuratorzy zapowiedzieli w piątek, że zwrócą się do sądu o skazanie kolumbijskiej gwiazdy muzyki pop Shakiry na osiem lat i dwa miesiące więzienia, jeśli zostanie uznana za winną w procesie w sprawie jej rzekomych oszustw podatkowych.
 Osiem lat więzienia dla Shakiry. Tyle chce prokuratura
/ Flickr / domena publiczna / World Economic Forum

Shakira, której pełne imię to Shakira Isabel Mebarak Ripoll, została oskarżona o niezapłacenie hiszpańskiemu fiskusowi 14,5 mln euro podatków w latach 2012–2014 - podała agencja AP. Prokuratorzy zapowiedzieli również, że będą domagać się od niej zapłacenia grzywny w wysokości 24 mln euro.

W akcie oskarżenia zawarto sześć zarzutów przeciwko Shakirze. Piosenkarka odrzuciła w tym tygodniu ugodę oferowaną przez prokuraturę, decydując się na proces. Data rozprawy nie została jeszcze ustalona.

Zespół prasowy Shakiry zapewnił, że artystka zawsze wypełniała swoje obowiązki podatkowe. Przekazano, że artystka zapłaciła podatki, które według prokuratorów jest winna Hiszpanii, łącznie z 3 mln euro odsetek.

Prokuratorzy w Barcelonie wskazali, że zdobywczyni nagród Grammy spędzała ponad połowę każdego roku w latach 2012-2014 w Hiszpanii i powinna była płacić podatki w tym kraju. Shakira niedawno zakończyła 11-letni związek z gwiazdą FC Barcelona Gerardem Pique, z którym ma dwoje dzieci. Rodzina mieszkała w Barcelonie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe