„To ja dziękuję za taką Unię”. Nieoficjalnie: Wściekłość w PiS po kolejnych informacjach o braku wypłat z KPO

Co dalej z KPO? W kręgach Prawa i Sprawiedliwości zauważa się coraz większe zdenerwowanie tym tematem, lecz są to na razie wypowiedzi anonimowe.
 „To ja dziękuję za taką Unię”. Nieoficjalnie: Wściekłość w PiS po kolejnych informacjach o braku wypłat z KPO
/ pixabay.com/Unia Europejska

Sytuacja z KPO, szczególnie w kręgach obozu władzy, jest już odbierana z wyraźną frustracją. Choć są to w dużej mierze wypowiedzi anonimowe, to nie ulega wątpliwości, że bieżący stan rzeczy na wielu płaszczyznach może generować negatywne skutki dla rządu.

W PiS mają dość zamieszania wokół KPO?

W związku z KPO pojawiły się już pierwsze słowa wskazujące na opuszczenie tego mechanizmu, z którego aktualnie nic nie mamy, lecz i tak ponosimy z jego tytułu koszty. Polska i tak musi płacić odsetki od zaciągniętych wraz z innymi krajami UE zobowiązań. To może dodatkowo potęgować zniechęcenie w kontekście dalszej obecności w tym systemie.

Wirtualna Polska zapytała o bieżące sprawy związane z KPO anonimowego polityka Prawa i Sprawiedliwości, który nie krył w swojej wypowiedzi poirytowania tym, co aktualnie ma miejsce w sprawie środków z UE.

– Jak jeszcze słyszymy, że my mamy płacić odsetki za kredyt, z którego korzystają bogate kraje Unii, a my mamy figę z makiem, to ja dziękuję za taką Unię – nie kryje zdenerwowania anonimowy polityk z ramienia PiS.

Polityka PiS zdenerwował fakt, że do 2027 roku Polska będzie musiała ponieść koszty sfinansowania odsetek, które mają wynosić 734 mln euro.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe