"Nie ja w tym momencie powinienem to robić". Tomasz Lis wbija szpilę Sekielskiemu?

Pisarka Manuela Gretkowska nie będzie już pisała felietonów do tygodnika „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). Z gazety odchodzi także Krzysztof Materna. Głos zabrał były redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis.
/ / zrzut ekranu / TVP

Pisarka Manuela Gretkowska nie będzie już pisała felietonów do tygodnika „Newsweek Polska” (Ringier Axel Springer Polska). „Podziękowano mi za współpracę” - poinformowała. Z magazynu znika też Krzysztof Materna. 

Lis wbija szpilę Sekielskiemu?

Nie ja w tym momencie powinienem to robić, ale bardzo dziękuję Krzysztofowi Maternie za pisanie 10 lat do Newsweeka. Manueli Gretkowskiej tez serdeczne dzięki za nasz kilkumiesięczny tygodnikowy romans. Obojgu mówię- do zobaczenia wkrótce

- napisał Tomasz Lis na swoim Twitterze.

Z dniem 24 maja 2022 r. Tomasz Lis przestaje pełnić funkcję redaktora naczelnego [„Newsweeka” – przyp. red.] – poinformował Ringier Axel Springer Polska w komunikacie prasowym pod koniec maja. Wówczas nie podano powodu odejścia Lisa. Jego miejsce zajął Tomasz Sekielski. 

Sprawa Tomasza Lisa

Pod koniec czerwca portal Wirtualna Polska opublikował artykuł, w którym stwierdzono, że podwładni od lat alarmowali o przemocowych zachowaniach Tomasza Lisa.

„Rozmawialiśmy z kilkudziesięcioma osobami, które pracują, pracowały lub miały kontakt z Tomaszem Lisem w ostatnich latach jego kierowania «Newsweekiem». Wszystkie co do jednej potwierdzały różnego rodzaju zachowania Tomasza Lisa mogące mieć cechy mobbingu. Dotarliśmy też do maili, wiadomości oraz pism, z których jasno wynika, że podwładni Lisa zgłaszali negatywne zachowania naczelnego, a informacje o tym docierały do właściwych komórek firmy” – wskazuje wp.pl. Rozmówcy nie chcą podawać jednak swoich nazwisk ze względu na obawy przed zemstą byłego redaktora naczelnego „Newsweeka”.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Doprowadzanie pracowników do ataków paniki, poniżanie, wulgarne, seksistowskie odzywki”. Wp.pl: „Ujawniamy zarzuty wobec Tomasza Lisa”


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe