Niemiecki burmistrz: „Nie chcemy stracić relacji z Rosją. Mamy wspólną historię” [WIDEO]

– To prawda, że nie chcemy stracić relacji z Rosją. Mamy wspólną historię. Przeszłość nie była taka zła – mówi burmistrz niemieckiego miasta Axel Vogt.
Niemiecki burmistrz Axel Vogt Niemiecki burmistrz: „Nie chcemy stracić relacji z Rosją. Mamy wspólną historię” [WIDEO]
Niemiecki burmistrz Axel Vogt / Screen z Twittera / Maciej Stańczyk

Burmistrz Lubmina niedawno apelował, by nie przyjmować Ukraińców w jego mieście i nie zapewniać im żadnych noclegów. Ponadto wychwalał budowę Nord Stream 2 i politykę Władimira Putina.

Jeszcze w marcu 2022 roku Axel Vogt wydał rozporządzenie zakazujące wjazdu uchodźcom z Ukrainy. Zakaz został rozszerzony także na sąsiednie gminy.

Polityk przez wiele lat wspierał rosyjskie interesy i walczył ze wszystkimi, którzy sprzeciwiają się Kremlowi. W ubiegłym roku wypowiedział następujące słowa:

– Jestem głęboko przekonany, że my, jako Niemcy i cała Europa, będziemy potrzebowali Nord Stream 2. Powód? Zaczęliśmy zamykać elektrownie jądrowe i rezygnować z węgla brunatnego. Gaz z Nord Stream jest niezbędny.

Axel Vogt nawiązał także do kwestii otrucia Aleksieja Nawalnego przez rosyjskie służby specjalne.

– Fakty, przynajmniej w mojej ocenie, nie są jeszcze tak jednoznaczne, by zrzucić winę na rząd rosyjski. Stwierdzam też, że sprawa Nawalnego jest bardzo mocno nagłaśniana w mediach, ale z punktu widzenia Nawalnego. Natomiast argumenty rządu rosyjskiego bywają zagłuszane. Nie są w ogóle słyszane ani analizowane – mówił niemiecki burmistrz.

– To prawda, że nie chcemy stracić relacji z Rosją. Mamy wspólną historię. Przeszłość nie była taka zła – podsumował polityk.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe