Tysiące śniętych ryb w Odrze. Ujawniono wyniki badań

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska we Wrocławiu poinformował dziś, że po 1 sierpnia w próbkach pobranych z Odry nie stwierdzono mezytylenu. Prokuratura wszczęła śledztwo.
 Tysiące śniętych ryb w Odrze. Ujawniono wyniki badań
/ PAP/Lech Muszyński

„Do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przeciwko środowisku poprzez zanieczyszczenie wód powierzchniowych, co spowodowało obniżenie jakości wody oraz zniszczenie w świecie zwierzęcym. WIOŚ we Wrocławiu wykonywał działania zgodnie z kompetencjami oraz podejmował współpracę ze wszystkimi organami zaangażowanymi w sprawę, by zebrać właściwe informacje. Wszystkie informacje zostały przekazane do Prokuratury” – czytamy w oficjalnym komunikacie WIOŚ. 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ujawnia:

„Po dniu 1 sierpnia w żadnej z pobranych prób z rzeki Odry w województwie dolnośląskim nie stwierdzono obecności  mezytylenu. 

We wszystkich badanych próbkach, zaczynając od dnia 28 lipca, mikroskopowa analiza biologiczna wykazała występowanie typowych organizmów dla rzeki Odry. 

Niezależnie od dotychczasowych ustaleń stan fizykochemiczny wody w Odrze monitorowany jest w trybie ciągłym, na bieżąco, codziennie”.

Tysiące śniętych ryb

Zwiększona liczba śniętych ryb wystąpiła w kanale Odry w miejscowości Oława. Informację tę podał Polski Związek Wędkarski. Jest to kanał żeglugowy i przepływ wody w tym miejscu w znacznym stopniu jest ograniczony. Jest to praktycznie woda stojąca.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Tysiące śniętych ryb w Odrze. „Rzeka jest poważnie zatruta, to katastrofa ekologiczna”


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe