Skażona Odra. Policja poszukuje dwóch mężczyzn

Funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Oławie poszukują świadków, dwóch mężczyzn, którzy w dniu 27 lipca bieżącego roku, w godzinach popołudniowych płynęli łódką korytem rzeki Odry – czytamy w komunikacie oławskiej policji.
 Skażona Odra. Policja poszukuje dwóch mężczyzn
/ fot. PAP/Marcin Bielecki

Od końca lipca lokalni wędkarze na kilku odcinkach Odry alarmują, że w rzece pojawiają się śnięte ryby w dużych ilościach. Z biegiem czasu sytuacja robi się coraz bardziej poważna, a na chwilę obecną wyłowiono co najmniej kilka ton martwych ryb.

„Otrzymaliśmy oficjalnie od strony niemieckiej aktualne wyniki badań wody. Nie stwierdzono obecności rtęci. Analizy po obu stronach granicy wykazują wysokie zasolenie. W Polsce trwają kompleksowe badania toksykologiczne. Poinformujemy o kolejnych wnioskach” – przekazała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

CZYTAJ WIĘCEJ: Skażona Odra. Niemcy wysłały Polsce oficjalny raport. Nie stwierdzono obecności rtęci

Policja poszukuje dwóch mężczyzn

Trwa śledztwo dotyczące zatrucia Odry, w ramach którego pracujące służby szukają świadków. Oławska policja opublikowała komunikat, w którym poprosiła o kontakt dwóch mężczyzn, którzy zauważyli martwe ryby w środę 27 lipca.

„Funkcjonariusze z komendy powiatowej policji w Oławie poszukują świadków, dwóch mężczyzn, którzy w dniu 27 lipca bieżącego roku, w godzinach popołudniowych płynęli łódką korytem rzeki Odry. Mężczyźni ci mieli przekazać kierownikowi stopnia wodnego w Oławie informację o ujawnieniu śniętych ryb” – czytamy.

Osoby te proszone są o stawienie się w komendzie powiatowej policji w Oławie ul. Kopernika 1 lub kontakt telefoniczny z dyżurnym oławskiej jednostki pod numerem tel. 47 8727 200.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe