"Zdesperowany". Hiszpańska gazeta o debiucie Lewandowskiego w La Liga

Robert Lewandowski ma już za sobą pierwsze spotkanie ligowe w hiszpańskiej La Liga. FC Barcelona z Polakiem w składzie podejmowała na Camp Nou – Rayo Vallecano. Niestety spotkanie ostatecznie zakończyło się bezbramkowym remisem. Wśród kibiców czuć zawód z powodu braku bramki kapitana reprezentacji Polski. Jak z kolei polskiego napastnika oceniły hiszpańskie media?
/ Screen/YouTube/Robert Lewandowski

Robert Lewandowski i debiut w La Liga

Robert Lewandowski dla FC Barcelona jest wielką nadzieją na to, że po pechowym poprzednim sezonie ponownie w stolicy Katalonii pojawiają się sukcesy. Jednak na ten moment wdrażanie Lewego do nowych warunków gry ma charakter stopniowy. Polak z pewnością od razu nie nabędzie idealnego zgrania z nowymi kolegami z drużyny, lecz ten aspekt nie wszystkich może interesować.

Od piłkarza, którym jest Lewandowski wymaga się przede wszystkim goli. Niestety w pierwszym meczu w La Liga "Lewemu" nie udało się zdobyć pierwszej bramki. Patrząc po samych komentarzach kibiców można wyczuć delikatne rozczarowanie. Jak jednak występ Polaka oceniły hiszpańskie media?

Kataloński dziennik "Sport" w skali od 1 do 10 przyznał kapitanowi reprezentacji Polski ocenę 6. Wyższa nota przypadła tylko bramkarzowi Barcy. Marc-Andre ter Stegen uzyskał ocenę 7 – przede za sprawą swoich licznych interwencji w trakcie spotkania.

"Lewandowski nie jest wyłącznie zdobywcą bramek, robi znacznie więcej, dobrze poruszając się do tyłu. Jedynego gola strzelił z wyraźnego spalonego. Robił wszystko, by zaliczyć trafienie, ale nie odnalazł sposobu" – napisano.

Każdego z graczy FC Barcelona określono jednym przymiotnikiem. "Lewemu" przypadło miano "zdesperowanego".


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe