"To jak to było?" Marszałek woj. lubuskiego z PO kłamała ws. rtęci w Odrze? Jest komentarz Elżbiety Anny Polak!

W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Szczecinie odbyło się spotkanie ministrów ds. środowiska i gospodarki wodnej Polski i Niemiec ws. zanieczyszczenia Odry.
Elżbieta Anna Polak
Elżbieta Anna Polak / Wikipedia CC BY-SA 3,0 NadiaSuchodolska

Podczas konferencji prasowej, w której ze strony polskiej uczestniczyła minister klimatu Anna Moskwa, minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. A ze strony niemieckiej federalna minister środowiska, ochrony przyrody, bezpieczeństwa jądrowego i ochrony konsumentów Steffi Lemke, minister rolnictwa, klimatu i środowiska Kraju Związkowego Brandenburgia Axel Vogel i minister ochrony klimatu, rolnictwa, wsi i środowiska Kraju Związkowego Meklemburgii-Pomorza Przedniego Till Backhaus.

 

Słowa marszałek województwa lubuskiego

Podczas konferencji prasowej padło między innymi pytanie o słowa marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak, która 12 sierpnia napisała:

- To jednak prawda. Axel Vogel minister rolnictwa i środowiska landu Brandenburgia w bezpośredniej rozmowie ze mną potwierdził, że stężenie rtęci w Odrze było tak wysokie, że nie można było określić skali. Nie ma jeszcze badań samych ryb. Strona niemiecka ma mieć je jeszcze dziś.

- co stało się przyczynkiem do histerii na temat "rtęci w Odrze" (później zarówno badania niemieckie, jak i polskie, tej informacji nie potwierdziły).

- Nie, taka wypowiedź nie jest mi znana. Poinformowaliśmy tylko, ze odczyn ph (skala kwasowości i zasadowości roztworów wodnych związków chemicznych - przyp. red.) jest bardzo wysoki i nie możemy sobie wyjaśnić dlaczego. To wszystko.

- odpowiedział [wg. tłumaczenia podczas konferencji] Axel Vogel

 

Komentarz Marszałek Polak

- .@ElzbietaPolak to jak było?

- zapytała na Twitterze marszałek województwa lubuskiego reporterka TVN24 Katarzyna Lazzeri

- Dokładnie Tak jak napisałam

- odpowiedziała Marszałek Polak

- czyli minister Vogel kłamał na konferencji? Czy tak?

- dopytywała Lazzeri, której pytanie pozostało już bez odpowiedzi.

- Pani Marszałek, po co niemiecki minister miałby kłamać?

- pytał również red. Maciej Naskręt


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe