Dymisje. Niejasności finansowe. Kłopoty partii Brauna

Problemy w ugrupowaniu posła Konfederacji – Grzegorza Brauna? Zamieszanie w strukturach środowiska dawnego kandydata na urząd prezydenta Polski z 2015 roku miało zacząć się od niejasności w finansach jego politycznej formacji i żądania wyjaśnień od jego członków . Według serwisu "Salon24" – taka postawa miała nie spodobać się Braunowi, na którego wniosek odwołano przewodniczącego okręgu 19 (Warszawa), Rafała Dmowskiego.
 Dymisje. Niejasności finansowe. Kłopoty partii Brauna
/ Sejm/Screen/Grzegorz Braun

Problemy w partii Grzegorza Brauna?

Powstała sytuacja ma być skutkiem informacji na temat tego, że Konfederacja Korony Polskiej miała w roku 2020 posiadać aż 43 rachunki bankowe. To właśnie przy ich użyciu miało dochodzić do operacji, które były nieznane Państwowej Komisji Wyborczej.

Po wypłynięciu na jaw tych informacji działacze ugrupowania jednego z liderów Konfederacji mieli zacząć domagać się transparentności i oświadczenia, które rozwieje wszelkie wątpliwości powstałe w tej sprawie.

"Po artykule w "Rzepie", w partii Konfederacja Korony Polskiej Grzegorza Brauna, poleciało trzech przewodniczących okręgów: Zygmunt Przytakiewicz z Krakowa, Rafał Dmowski z Warszawy oraz Sławomir Czech z Katowic, który był współzałożycielem partii i pierwszym jej skarbnikiem. Wszyscy ośmielili się żądać wyjaśnień przez sekretarza Włodzimierza Skalika. We wrześniu jest kongres sprawozdawczo-finansowy Korony, stąd władza obawia się trudnych pytań, które mogłyby rozwalić Koronę" - napisał do Salonu24.pl jeden z działaczy z partii Grzegorza Brauna.

Dmowski odwołany

 - Na forum powiedziałem, że powinniśmy się do tego ustosunkować w przemyślany i zorganizowany sposób - mówi Dmowski.

Jednak jego stanowisko miało być przeciwne w stosunku do partyjnej góry. W dodatku niedługo po tym Dmowski został odwołany ze swojej funkcji.

Pytany Dmowski o to, czy odbiera swoje odwołanie, jako próbę kneblowania ust, odpowiada pytaniem: - A jak pan myśli?


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe