Zełenski zaapelował do Ukraińców i wskazał „zadanie numer jeden” dla całego narodu

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zaapelował do rodaków, by zrobili wszystko, co w ich mocy, by zmęczyć przeciwnika wojną.
Wołodymyr Zełenski Zełenski zaapelował do Ukraińców i wskazał „zadanie numer jeden” dla całego narodu
Wołodymyr Zełenski / Flickr.com/Public domain


W czasie codziennego przemówienia do narodu ukraiński przywódca podziękował wszystkim tym, którzy „pomagają naszym Siłom Zbrojnym, naszemu wywiadowi, naszym służbom specjalnym w osłabianiu armii okupacyjnej”. 

– To jest wojna wyzwoleńcza ludu, to ogólnoukraińska walka o wolność i niepodległość naszego państwa – dodał Wołodymyr Zełenski.

Zapewnił przy tym, że miliony osób walczą o przyszłość Ukrainy.

Mocne słowa Zełenskiego do rodaków

– Miliony ludzi, którzy walczą na froncie, którzy walczą o swoje miasta i wsie, w tym w czasie okupacji, którzy zatrzymali sprzęt okupantów, którzy informowali i informują nasz wywiad i służby specjalne, którzy przeciwstawiają się okupantom na ich tyłach, którzy zapewniają niezbędne zaopatrzenie dla Ukrainy i pracę wszystkich naszych instytucji państwowych i gospodarki, wolontariuszy, którzy walczą o nasze interesy za granicą, którzy walczą w wojnie informacyjnej. I musimy zrobić – i zrobimy – wszystko, aby zachować ten narodowy fundament obrony – zapewniał Zełenski. 

Ponadto położył nacisk na dobrą organizację i aktywność, aby wróg poczuł się zmęczony wojną.

– Absolutnie wszyscy, którzy w ten czy inny sposób stanęli w obronie naszego państwa, robili to dla Ukrainy. A tym bardziej, że kierownictwo Rosji oczekuje, że Ukraińcy, Europejczycy i cały świat poczują się zmęczeni tą wojną. Musimy zrobić wszystko, aby to nie my i nie nasi przyjaciele i partnerzy byli zmęczeni, ale nasz wróg. Abyśmy mogli wypędzić okupantów z Ukrainy, Rosja z każdym dniem musi toczyć coraz trudniejszą walkę. To jest naszym zadaniem wojskowo-politycznym numer jeden – wyjaśniał ukraiński prezydent. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe