„Niebywały skandal”. Warszawscy aktywiści wściekli na PO: „Najniższa możliwa stawka: 7 zł/m2!”

Wiecie, że PO Praga-Południe ma nowy lokal przy Grochowskiej? Zarząd dzielnicy "po negocjacjach" wynajął go za najniższą możliwą stawkę – pisze na Twitterze stowarzyszenie Miasto Jest Nasze.
 „Niebywały skandal”. Warszawscy aktywiści wściekli na PO: „Najniższa możliwa stawka: 7 zł/m2!”
/ fot. Twitter / @MiastoJestNasze

„Niebywały skandal na Pradze-Południe!” – grzmi w mediach społecznościowych popularny profil miejskich aktywistów z Warszawy - stowarzyszenia Miasto Jest Nasze. „Wiecie, że PO Praga-Południe ma nowy lokal przy Grochowskiej? Zarząd dzielnicy »po negocjacjach« wynajął go za najniższą możliwą stawkę: 7 zł/m2! Przewodniczącym koła PO na Pradze-Południe jest... burmistrz Tomasz Kucharski [z PO – przyp. red.]. Kto więc z kim negocjował?” – pytają we wpisie działacze.

Do wpisu opublikowanego przez MJN załączono uzasadnienie do uchwały zarządu dzielnicy. Co w nim znajdujemy? Chodzi o lokal o powierzchni 45 m2 do „wynajęcia w trybie poza konkursem na rzecz Platformy Obywatelskiej Rzeczypospolitej Polskiej”.

W lokalu ma być prowadzona „działalność statutowa” PO i dzielnicowego koła partii.

„Biorąc pod uwagę społeczny charakter działań prowadzonych przez Oferenta, zasadnym jest przeznaczenie lokalu użytkowego U-2 przy ul. Grochowskiej 239 do wynajęcia w trybie poza konkursem” – czytamy w uzasadnieniu. „Przypominamy, że minimalna stawka za mieszkanie komunalne to 8,94 zł/m2 miesięcznie” – dodano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe