[WIDEO] Cieszyno: Agresywny mężczyzna zaatakował ratownika, który śmiał zwrócić mu uwagę. Jest ekspresowa kara od sądu

„Niestety takie akcje na kąpieliskach i plażach także się zdarzają. Praca Ratownika Wodnego zawsze niesie ze sobą dużą odpowiedzialność i jest obarczona stresem” – pisze w mediach społecznościowych WOPR Powiatu Drawskiego, opisując historię z kąpieliska w miejscowości Cieszyno, gdzie jeden z ratowników został zaatakowany przez agresywnego mężczyznę.
 [WIDEO] Cieszyno: Agresywny mężczyzna zaatakował ratownika, który śmiał zwrócić mu uwagę. Jest ekspresowa kara od sądu
/ screen video Facebook

Jak opisano relację ze zdarzenia, jeden z ratowników pracujący na kąpielisku miał zwrócić kilkukrotnie uwagę bawiącym się dzieciom, żeby zachowały ostrożność. Dzieci się nie słuchały i nie wykonywały poleceń ratownika. Były to dzieci do siódmego roku życia, więc powinny być pod opieką rodziców.

Okazało się, że interwencja ratownika nie przypadła do gustu ojcu tych dzieci, który podszedł do ratownika i zaczął zachowywać się agresywnie. Jak widzimy na nagraniu, uderzył on ratownika, a jak twierdzą świadkowie, opluł go także i zwyzywał.

– Zrób sobie dzieci, a mnie nie pouczaj! – krzyczał mężczyzna, wulgarnie obrażając ratownika.

Ratownik wezwał na miejsce policję. Funkcjonariusze spisali mężczyznę, a sprawa trafiła do sądu. W myśl ustawy ratownik pełniący dyżur na kąpielisku jest funkcjonariuszem publicznym będącym w trakcie wykonywania swoich obowiązków, w związku z czym sprawę rozpatrzono w ekspresowym tempie.

Mężczyzna otrzymał wyrok – 3,6 tysiąca złotych grzywny oraz tysiąc złotych nawiązki dla zaatakowanego ratownika.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe