Szef ukraińskiego MSZ: Nikt nie skłaniał dziś naszego kraju do ustępstw wobec Rosji

W czwartek prezydent Turcji Recep Tayyip Erdoğan przybył do Lwowa, gdzie spotkał się z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim oraz sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem.
Dmytro Kuleba / fot. YouTube / CNBC International TV Szef ukraińskiego MSZ: Nikt nie skłaniał dziś naszego kraju do ustępstw wobec Rosji
Dmytro Kuleba / fot. YouTube / CNBC International TV

– Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski, prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres podczas czwartkowego spotkania skoordynowali nie tylko swoje stanowiska, ale też działania w najważniejszych kwestiach – przekazał w nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych ukraiński minister spraw zagranicznych Dmytro Kułeba.

CZYTAJ TAKŻE: Erdoğan przybył do Lwowa z propozycją pokoju? Media: Została zaakceptowana przez Kreml

Nikt nie skłaniał Ukrainy do ustępstw wobec Federacji Rosyjskiej

– zaznaczył.

Kułeba stwierdził również, że „podejrzewa, że do końca tej wojny rozwiązanie wielu problemów środkami dyplomatycznymi będzie zależało od koordynacji i decyzji tego trio”. – Rozmawiano dziś o kluczowych kwestiach: korytarzu zbożowym, (zaporoskiej) elektrowni atomowej czy uwolnieniu naszych jeńców – powiedział.

Minister podkreślił, że Erdogan i Guterres szczerze współczują Ukrainie i chcą rozwiązania jej problemów. Dodał, że Zełenski i Erdogan rozmawiali znacznie dłużej niż się spodziewano.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe