Nie żyje Tekla Juniewicz. Najstarsza Polka i druga najstarsza osoba na świecie

Babcia do końca czuła się dobrze – poinformował o śmierci Tekli Juniewicz redakcję TVN24 w piątek rano jej wnuk Adam. Miała 116 lat.
 Nie żyje Tekla Juniewicz. Najstarsza Polka i druga najstarsza osoba na świecie
/ fot. Pixabay

„Dziś rano, 19 sierpnia, zmarła pani Tekla Juniewicz, najstarsza Polka w historii, rekordzistka długowieczności Polski, najstarsza mieszkanka w historii województwa śląskiego, druga najstarsza osoba na świecie, a przede wszystkim niezwykła kobieta o wielkim sercu i mocnym charakterze. Przeżyła 116 lat, 2 miesiące i 9 dni” – podał Urząd Miasta Gliwice na swojej stronie internetowej.

Jak podkreślono, „Pani Tekla przez całe życie była bardzo aktywna, nie znosiła stagnacji”. „Lubiła kino, programy historyczne, grę w karty, a także kwiaty, uprawiała ogródek, dużo czytała. Uwielbiała towarzystwo i podróże. Bardzo kochała swoją rodzinę, z którą była bardzo związana” – przypomniano.

Tekla Juniewicz urodziła się 10 czerwca 1906 r. W 2017 r. po śmierci Jadwigi Szubartowicz została najstarszą żyjącą Polką. W kwietniu 2022 r. po śmierci Kane Tanaki z Japonii stała się drugą najstarszą żyjącą osobą na świecie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe