Media: Nagranie z Sanną Marin służy rosyjskim mediom do oczerniania Finlandii w drodze do NATO

„Prywatne nagranie z imprezy, na której premier Finlandii Sanna Marin bawi się w gronie młodych influencerów, rosyjskie media wykorzystają, by przedstawić Finlandię i Finów w złym świetle, szczególnie gdy członkostwo kraju w NATO jest coraz bliżej” – pisze w piątek dziennik „Ilta-Sanomat”.
Premier Finlandii Sanna Marin Media: Nagranie z Sanną Marin służy rosyjskim mediom do oczerniania Finlandii w drodze do NATO
Premier Finlandii Sanna Marin / fot. Flickr / FinnishGovernment / CC BY 2.0

Rosyjskie portale – podkreśla „IS” – już „podkręciły fiński news” o imprezie z udziałem premier, twierdząc, że podczas zabawy dostępny był nie tylko alkohol, ale także zażywano narkotyki. Nie zostało to potwierdzone, a Marin zaprzeczyła, jakoby zażywała narkotyki na imprezie albo je tam u kogoś widziała.

Samo imprezowanie fińskiej premier nie wystarczy w Rosji do wywołania skandalu, stąd mowa o narkotykach – skomentowała Hanna Smith, badacz z helsińskiego Centrum Doskonalenia ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Hybrydowym. Przypomniała, że w tym roku, gdy w Finlandii podejmowano decyzję o ubieganiu się o członkostwo w NATO, w Rosji - bez powodzenia - próbowano przedstawić Finów jako faszystów.

Inne fińskie dzienniki piszą, że wizerunek Marin niekoniecznie musi ucierpieć mimo skandalu, jaki wywołało nagranie z jej udziałem.

37-letnia Marin, która konsekwentnie buduje swój wizerunek, chciała „wstrząsnąć instytucją premiera” i pokazać, że poza pracą ma także czas wolny. Musi jednak zwracać uwagę na to, w jakim otoczeniu się obraca – komentuje największy fiński dziennik „Helsingin Sanomat”.

Próg krytyki Marin – pisze „HS” – może być ustawiony wysoko, także wewnątrz Partii Socjaldemokratycznej Finlandii (SDP), którą kieruje, szczególnie, gdy chce się dotrzeć do młodych wyborców. Obecnie średnia wieku wyborców SDP to ok. 60-70 lat. Jednak nagrań czy zdjęć z imprez z udziałem premierem może być więcej, a to może prowadzić tylko do „politycznej katastrofy” – ocenia gazeta.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe