„To przypomina uzależnienie od narkotyków”. Kułeba ostro o wypowiedzi wiceszefa niemieckiej FDP ws. NS2

– Uzależnienie od gazu z Rosji zabija – oświadczył szef ukraińskiego MSZ po wypowiedzi wiceszefa niemieckiej partii FDP Wolfganga Kubickiego, by uruchomić gazociąg Nord Stream 2. – To przypomina uzależnienie od narkotyków, gdy człowiek mówi: tylko ten jeden ostatni raz – zauważył Kułeba.
Dmytro Kułeba  „To przypomina uzależnienie od narkotyków”. Kułeba ostro o wypowiedzi wiceszefa niemieckiej FDP ws. NS2
Dmytro Kułeba / fot. YouTube / CNBC International TV

„Wezwania niektórych niemieckich polityków, by na trochę uruchomić gazociąg Nord Stream 2 i potem go zamknąć są totalnie irracjonalne” – napisał minister na Twitterze.

„To przypomina uzależnienie od narkotyków, gdy człowiek mówi: tylko ten jeden ostatni raz, nie zdając sobie sprawy z tragicznych konsekwencji każdego +ostatniego razu+. Uzależnienie od gazu z Rosji zabija” – oświadczył szef ukraińskiego MSZ.

 

 

„Nie ma sensownego powodu, by nie uruchamiać gazociągu Nord Stream 2 - oznajmił w piątek w wywiadzie dla portalu RND wiceprzewodniczący współrządzącej w Niemczech liberalnej partii FDP Wolfgang Kubicki. "Powiem to wyraźnie: powinniśmy jak najszybciej otworzyć Nord Stream 2, aby zapełnić nasze magazyny gazu na zimę" - oświadczył.

Na uwagę, że Rosja może dostarczyć zagwarantowaną w umowie ilość gazu bez wykorzystywania Nord Stream 2, a Władimir Putin celowo każe wysyłać zbyt małą ilość gazu przez działający Nord Stream 1, Kubicki odparł: "Może tak być. Nie ma jednak żadnego sensownego powodu, by nie otwierać Nord Stream 2. Jeśli Putin nie dostarczy więcej gazu, my też nic nie stracimy. A jeśli w ten sposób dotrze do nas więcej gazu, być może nawet cała gwarantowana umową ilość, pomoże to zapobiec zamarzaniu ludzi zimą i poważnym szkodom dla naszego przemysłu".

"Gdy magazyny gazu będą pełne, będziemy mogli ponownie zamknąć Nord Stream 2; i inne rurociągi też, gdy staniemy się niezależni. Ale jeszcze nie jesteśmy niezależni" - podkreślił.

RND zauważa, że Putin prawdopodobnie wykorzystałby propagandowo otwarcie rurociągu NS2 z Rosji do Niemiec przez Morze Bałtyckie, przedstawiając to jako wielki sukces, a obiecały stać po stronie Ukrainy.

"Propozycją otwarcia bałtyckiego gazociągu Nord Stream 2 wiceprzewodniczący FDP Wolfgang Kubicki sprawił, że stał się niepopularny wśród wielu członków swojej partii" - skomentował w piątek portal tygodnika "Spiegel".

FDP tworzy rząd Niemiec wraz z socjaldemokratyczną SPD i Zielonymi. (PAP)


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Wiadomości
Konrad Wernicki w Radiu Gdańsk o zatrzymaniu cen energii: Solidarność ma swoich ekspertów, którzy mogą pomóc

- Solidarność ma takie zdanie, że już nie warto dorzucać pieniędzy do rynku w formie dopłat, bo to podbija inflację, Solidarność jest tego świadoma. Wczoraj odbyło się ważne spotkanie robocze pomiędzy premierem Morawieckim a Piotrem Dudą i resztą liderów Solidarności, na którym Solidarność zaproponowała powołanie zespołu rząd-Solidarność, złożonego z ekspertów. Jako największy związek zawodowy w Polsce Solidarność ma swoich ekspertów ds. prawnych, ds. energetyki, którzy mogą pomóc - mówił w audycji "Ludzie i Pieniądze" na antenie Radia Gdańsk Konrad Wernicki, której głównym tematem była walka z rosnącymi cenami energii.

To on zastąpi Michała Dworczyka? Wiadomości
To on zastąpi Michała Dworczyka?

Wszystko wskazuje na to, że stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński - powiedział w czwartek na antenie Polsat News szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Jak dodał, powołanie Kuchcińskiego może nastąpić w najbliższych dniach.

Rosyjscy żołnierze śpiewają la la la. Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR [WIDEO] Wiadomości
Rosyjscy żołnierze śpiewają "la la la". "Jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" [WIDEO]

Rosjanie w Jekaterynburgu przed wyjazdem na front mieli okazję posłuchać muzyki na żywo. Wokalistka ubrana w biały strój przypominający mundur śpiewała w obozie wojskowym nr 32 w w tym mieście. "Czasami oglądając nagrania z Rosji, czuję się, jakbym oglądał film fabularny o czasach ZSRR" - napisał na Twitterze korespondent Polsat News na Ukrainie Mateusz Lachowski.

Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe