„Tu jest klucz do polityki PO”. Waszczykowski o braku aktywności Tuska ws. Ukrainy

– Niemcom wojna rosyjsko-ukraińska jest bardzo nie na rękę. Tu jest klucz do polityki Donalda Tuska i PO – powiedział Witold Waszczykowski w rozmowie z TVP Info. Były szef MSZ wypomniał Donaldowi Tuskowi, że od początku rosyjskiej inwazji ani razu nie pojechał na Ukrainę.
Witold Waszczykowski „Tu jest klucz do polityki PO”. Waszczykowski o braku aktywności Tuska ws. Ukrainy
Witold Waszczykowski / CC BY 2.0/ Flickr.com / Witold Waszczykowski

– Ani Tusk, ani inni prominentni politycy PO nie byli na Ukrainie, bo ich polityka to podporządkowanie polskiej polityki zagranicznej dyplomacji niemieckiej. Niemcom wojna rosyjsko-ukraińska, a szczególnie opór Ukraińców, jest bardzo nie na rękę – skwitował polityk PiS.

Witold Waszczykowski dodał, że Niemcy na tle innych państw najmniej angażują się w pomoc Ukrainie, a Berlin wykazuje pewnego rodzaju niechęć dla rosyjskich sankcji. Tu były szef MSZ nie przebierał w słowach i podsumował politykę szefa PO.

– Tu jest klucz do polityki Tuska i PO. Gdyby politycy niemieccy tam jeździli, to politycy PO albo by im towarzyszyli, albo sami wybieraliby się do Kijowa, aby dorównać kolegom z Berlina. Tymczasem Niemcy są gorzej niż neutralni. W związku z tym widać też brak aktywności po stronie polityków Platformy. To jest łatwe do wytłumaczenia – powiedział europoseł, który następnie uderzył w Radosława Sikorskiego.

Jak zauważył, przejawia on podobnie niski poziom aktywności ws. Ukrainy co Tusk.

– Z tych samych powodów co Tusk – braku zaangażowania w te sprawy niemieckiego rządu – ocenił.
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe