„Reżim zapłaci za te akty barbarzyństwa”. Cmentarz żołnierzy AK zdewastowany przez służby Łukaszenki. Ostra reakcja MSZ

Działający na Białorusi portal Głos znad Niemna alarmuje, że cmentarz żołnierzy Armii Krajowej w Surkontach „jest równany z ziemią”. Doniesienia te ostro skomentował rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
Aleksander Łukaszenka „Reżim zapłaci za te akty barbarzyństwa”. Cmentarz żołnierzy AK zdewastowany przez służby Łukaszenki. Ostra reakcja MSZ
Aleksander Łukaszenka / Wikipedia CC BY-SA 4.0

Białoruś: Cmentarz żołnierzy AK zrównany z ziemią

„Pilne! W tej chwili jest równany z ziemią cmentarz żołnierzy Armii Krajowej w Surkontach (…) dewastacja cmentarza przypomina zakrojoną na szeroką skalę operację specjalną. Drogi do miejsca, w którym odbywa się akt barbarzyństwa, są blokowane przez milicję. A oburzeni miejscowi mieszkańcy, próbujący zarejestrować popełnianą zbrodnię, są straszeni więzieniem. To jest też powód, dla którego jak dotąd nie udało się zrobić zdjęcia tego dziejącego się niewyobrażalnego dla XXI wieku bestialstwa” – informuje Głos znad Niemna w czwartek rano. 

Ostra reakcja MSZ

Te doniesienia spotkały się z ostrą reakcją rzecznika MSZ Łukasza Jasiny.

„Cmentarz żołnierzy AK w Surkontach jest dewastowany przez służby mińskiego reżimu. Mylą się bardzo ci, co myślą, że uda się wykorzenić ludzką pamięć o bohaterach. Reżim zapłaci za te akty barbarzyństwa” – podkreślił rzecznik MSZ w mediach społecznościowych.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe