Hipokryzja. Niemcy nie chcą zakazu wiz dla Rosjan "żeby mogli uciec", ale nie wydają wiz "żeby nie uciekli"?

Trwa brutalna rosyjska inwazja na Ukrainę. W tym czasie rosyjscy notable i oligarchowie "wakacjują" bez problemu na terenie Strefy Schengen. Polska, Finlandia i kraje bałtyckie popierają unijny zakaz wydawania wiz turystycznych Rosjanom. Niemcy są przeciw.
Olaf Scholz Hipokryzja. Niemcy nie chcą zakazu wiz dla Rosjan
Olaf Scholz / EPA/MARTIN DIVISEK Dostawca: PAP/EPA

- Trudno sobie wyobrazić zakaz wydawania wiz Schengen obywatelom Rosji (...) Ważne, żebyśmy rozumieli, że Rosji ucieka wiele osób, ponieważ nie zgadzają się reżimem. Wszystkie podejmowane przez nas decyzje nie powinny komplikować wyjazdu z kraju, oderwania się od przywództwa i rosyjskiej dyktatury.

- mówił kanclerz Niemiec Olaf Scholz.

 

A tymczasem...

- Scholz powiedział, że jest przeciwny zakazowi wiz turystycznych, ponieważ chciał, aby ludzie mogli opuścić Rosję, ale wiadomość, którą dostajemy z niemieckiej ambasady w Moskwie, jest taka, że wszystkim podejrzanym o chęć wyjazdu odmawia się wizy (którą z radością przyznaje się… turystom). Wszystkim podejrzanym o chęć wyjazdu odmawia się wizy turystycznej, podczas gdy prawdziwi turyści mogą ją otrzymać, mimo że chcemy mieć wizy turystyczne nie dla turystów (nad czym ubolewamy), ale dla tych, którzy chcą wyjechać.

- pisze portugalski pisarz i polityk Bruno Maçães, autor książek takich jak "Dawn of Eurasia" (2018), "Belt and Road" (2019), "History Has Begun" (2020), "Geopolitics for the End Time" (2021)i bestsellera "Manifesto of Virtualism".

Na potwierdzenie swoich słów, udostępnia film z płaczącą Rosjanką, która miała nie otrzymać wizy.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe