Problemy Berlina? Rosja wstrzymała dostawy gazu do Niemiec

Niemcy od 31 sierpnia do 3 września nie będą otrzymywać gazu z Rosji za pośrednictwem Nord Stream 1. Gazprom taki stan rzeczy uzasadnia pracami serwisowymi. Jednak w takie wytłumaczenie Rosjan nie wierzą Niemcy.
 Problemy Berlina? Rosja wstrzymała dostawy gazu do Niemiec
/ pixabay.com/Gaz

Zdaniem niemieckiej Federalnej Agencji ds. Sieci – prace serwisowe, które ma wykonać Gazprom na gazociągu Nord Stream 1 są bezpodstawne. – Również ta przerwa w dostawach jest dla nas niezrozumiała pod względem technicznym – powiedział prezes Agencji Klaus Mueller.

Niemcy bez gazu

W Niemczech może być odczuwalny niepokój z powodu ostatniej gry dostawą gazu ze strony Kremla. Od pewnego czasu przez Nord Stream 1 płynęło tylko 20 proc. maksymalnej ilości surowca, którą może przysyłać gazociąg. Według Gazpromu przyczyną aktualnych braków w dostawie mają być przyczyny natury technicznej. To wytłumaczenie jednak nie przemawia do Berlina.

– Dostawy nie są utrudnione przez nic innego niż problemy techniczne spowodowane sankcjami – powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow, cytowany przez agencję prasową Interfaks.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe