Kto kandydatem opozycji na premiera? Słowa Czarzastego mogą wielu zdziwić

Kto powinien zostać kandydatem na stanowisko premiera po stronie dzisiejszej opozycji? Głos na ten temat zabrał lider Lewicy Włodzimierz Czarzasty, który był gościem Radia ZET.
 Kto kandydatem opozycji na premiera? Słowa Czarzastego mogą wielu zdziwić
/ Włodzimierz Czarzasty / fot. screen YouTube - RMF FM

Wybory parlamentarne zbliżają się coraz większymi krokami. W związku z tym można już zauważyć zwiększoną aktywność polityków ukierunkowaną na nadchodzące święto demokracji.

Jednym z obiektów pytań i dyskusji stał się sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski na temat osoby, która mogłaby być kandydatem na premiera po stronie opozycji. Z jego rezultatów wynika, że zdaniem respondentów najlepszym kandydatem byłby Rafał Trzaskowski – 22,2 proc. Tuż za nim uplasował się Szymon Hołownia – 19,6 proc. Z kolei Donald Tusk znalazł się na trzecim miejscu, lecz wskazało go już tylko – 11,3 proc. uczestników sondażu.

Czarzasty o kandydacie opozycji na premiera

Na temat ewentualnego kandydata na stanowisko szefa rządu głos zabrał Włodzimierz Czarzasty na antenie Radia ZET.  

 – Ja podchodzę do tej dyskusji w sposób bardzo propaństwowy i tak uważam powinny formacje podchodzić. Ja państwu powiem, kto powinien być kandydatem na premiera w normalnie zarządzanym państwie – kandydatem na premiera powinien być lider największej partii, która wygrywa wybory – mówił polityk w rozmowie z Rymanowskim.

– Ponieważ jestem przekonany, że opozycja wygra wybory i jestem przekonany, że Platforma będzie miała dobry wynik, w związku z tym kandydatem na premiera powinien być lider Platformy. A kto jest szefem Platformy? Donald Tusk – dodał Czarzasty.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe