Dziennikarz TVN wystosował apel do Kościoła. „Miejcie te swoje kościelne rozwody, ale…” [WIDEO]

– Mam jeszcze jeden apel, do Kościoła, żeby nie przeszkadzał – mówił podczas rozdania nagród Medale Wolności Słowa dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń.
 Dziennikarz TVN wystosował apel do Kościoła. „Miejcie te swoje kościelne rozwody, ale…” [WIDEO]
/ fot. Twitter

We wtorek w ECS w Gdańsku Fundacja Grand Press wręczyła Medale Wolności Słowa. Jednym z wyróżnionych był dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń, który został laureatem nagrody w kategorii Media.

Jacoń w swoim wystąpieniu zaapelował do opozycji w sprawie ustawy o uzgodnieniu płci: – Niemal dokładnie siedem lat temu osoby transpłciowe w Polsce i ich rodziny straciły możliwość godnego życia w państwie, w którym płacą podatki. Niemal dokładnie siedem lat temu koalicja PO-PSL, na końcu kadencji tamtego Sejmu, przyjęła ustawę o ustaleniu płci. Zaraz po tym ta ustawa trafiła na nowego prezydenta, na Andrzeja Dudę. To była dosłownie pierwsza ustawa, którą Andrzej Duda zawetował.

Dodał, że oczekuje, by kwestia osób transpłciowych była jednym z tematów podczas zbliżającej się wielkimi krokami kampanii wyborczej.

Apel do Kościoła

W dalszej części przemówienia Jacoń zaapelował także do polskiego Kościoła.

Mam jeszcze jeden apel, do Kościoła, żeby nie przeszkadzał. Miejcie te swoje kościelne rozwody, ale naszym tęczowym dzieciom zostawcie przynajmniej cywilne śluby. I dajcie im święty spokój – powiedział.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe