Krzysztof Ziemiec pod ostrzałem. Jest oświadczenie TVP

Krzysztof Ziemiec odczytał wczoraj na warszawskim Zamku Królewskim „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej”. Dokument ma być podstawą do żądania reparacji wojennych dla Polski od Niemiec. Sprawa ta wywołała niemałe poruszenie niektórych mediów.
 Krzysztof Ziemiec pod ostrzałem. Jest oświadczenie TVP
/ / / fot. Flickr / Daniel Kruczynski

W czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie politycy Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowali raport przygotowany przez zespół kierowany przez posła Arkadiusza Mularczyka na temat strat poniesionych przez Polskę w czasie II wojny światowej. Wyliczono, że suma strat Polski to 6 bln 200 mld zł.

Konferencję poprowadził dziennikarz TVP Krzysztof Ziemiec, co wywołało poruszenie niektórych mediów i dziennikarzy. 

Między innymi Bartosz T. Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”, kpił z dziennikarza TVP: „Show w sprawie reparacji prowadzi p. Ziemiec, który właśnie składa hołdy politykom PiS. Trzeba zapamiętać na wypadek, gdyby zaczął publicznie uznawać się za dziennikarza”.

TVP odpowiada 

Portal Wirtualnemedia.pl zapytał TVP, czy – zdaniem nadawcy – jej dziennikarz może udzielać się w tego typu uroczystościach oraz czy nie stoi to w sprzeczności z regułami zawodu.

Zaprezentowany w 83. rocznicę agresji Niemiec na Polskę raport dotyczący strat i skali zniszczeń, jakich dopuścili się Niemcy podczas II wojny światowej, powstał w oparciu o prace zespołu parlamentarnego. Samo wydarzenie należy uznać za przełomowe i niezwykle ważne z punktu widzenia polskiej racji stanu, która z zasady nie może być sprzeczna ze standardami zawodowymi

– odpowiedziała Telewizja Polska. 
 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe