Seryjny oszust znany z dokumentu Netflixa w rękach policji

Belgijska policja aresztowała seryjnego oszusta Roberta Hendy-Freegarda, znanego z dokumentu Netflixa „Władca marionetek: polowanie na ostatecznego oszusta”, informują media. Brytyjczyk był poszukiwany międzynarodowym listem gończym za potrącenie samochodem przed kilkoma dniami dwóch policjantów we Francji.
 Seryjny oszust znany z dokumentu Netflixa w rękach policji
/ pixabay.com

Przestępca został aresztowany w piątek wieczorem na autostradzie w okolicach Groot-Bijgaarden niedaleko Brukseli, informuje portal VRT Nws.

Kilka dni temu policjanci zjawili się w jego domu w miejscowości Vidallat w centralnej Francji, relacjonują media. Funkcjonariusze przyjechali po zgłoszeniu nielegalnej hodowli psów.

Brytyjczyk, gdy tylko zobaczył policjantów, natychmiast wskoczył do swojego samochodu i uciekł. Podczas jazdy potrącił dwóch funkcjonariuszy

– informuje dziennik „De Standaard”. Wówczas wszczęto obławę, która zakończyła się jego aresztowaniem w Belgii.

To znana postać z dokumentu Netflixa

Hendy-Freegard to postać znana z trzyczęściowego dokumentu Netflixa „Władca marionetek: polowanie na ostatecznego oszusta”. Serial opowiada o tym, w jaki sposób przestępcy manipulują swoimi ofiarami. Przykładem był właśnie Brytyjczyk, który podając się za tajnego agenta, oszukiwał, porywał i okradał kobiety.

Jak przypomina „De Standaard”, w 2005 r. Hendy-Freegard został za to skazany na dożywotnie więzienie, jednak po udanej apelacji został zwolniony trzy lata później i zamieszkał we Francji.

Obecnie przebywa w belgijskim areszcie, gdzie będzie czekać na decyzję sędziego w sprawie wydania go Francji.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe