Ostro na antenie TVP Info! Dominik Tarczyński nie zostawił suchej nitki na pośle PO [WIDEO]

Nie wiem czy państwo wiecie, ale w Bundestagu przyjęte jest, że słowo „reparacje” jest zamienione na „zadośćuczynienie”. I co zrobił poseł Kropiwnicki? Użył słowa „zadośćuczynienie”. Ciekawe dlaczego? – pytał w TVP Info europoseł Dominik Tarczyński.
 Ostro na antenie TVP Info! Dominik Tarczyński nie zostawił suchej nitki na pośle PO [WIDEO]
/ fot. Twitter

Nie można traktować poważnie ludzi, którzy bronią od lat interes niemiecki w Polsce. Robili wszystko, aby ten raport nie powstał, robili wszystko, aby nie padło słowo reparacje. Nie wiem czy państwo wiecie, ale w Bundestagu przyjęte jest, że słowo „reparacje” jest zamienione na „zadośćuczynienie”. I co zrobił poseł Kropiwnicki? Użył słowa „zadośćuczynienie”. Ciekawe dlaczego?

– pytał na antenie TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński.

– Po drugie, jeśli chodzi o reakcję mediów, to są dwie. Najbardziej poczytny „Bild” oraz „SZ”, dwa artykuły profesorów, historyków, którzy mówią tak: „Reparacje nie mogą być wypłacone… bo to poniży Niemców”! A w „SZ” czytamy, że reparacje nie mogą być wypłacone, ponieważ okaże się, że doświadczą syndromu holenderskiego, czyli będzie im za dobrze, bo za dużo pieniędzy wpłynie do naszej gospodarki – dodał.

Zdaniem Tarczyńskiego poseł Kropiwnicki i jego ugrupowanie „kopiują tę narrację”. – Wy kopiujecie narrację niemiecką mówiąc, że te pieniądze nie mogą trafić, bo polski rząd chce je zagrabić – powiedział europoseł.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe