Odrażające słowa o "polskich obozach" na antenie TV Al Dżazira. Jest reakcja prof. Roszkowskiego!

- Myślę, że nikt nie podważa niemieckiej odpowiedzialności, ale chcę powiedzieć, że Niemcy też mieli bliskich, którzy zginęli w polskich obozach koncentracyjnych - te skandaliczne słowa padły z ust brytyjskiego politologa Maximiliana Hessa na antenie TV Al Dżazira podczas dyskusji na temat polskiego żądania reparacji od Niemiec. Na te słowa ostro zareagował Michał Rachoń.
Prof. Wojciech Roszkowski Odrażające słowa o
Prof. Wojciech Roszkowski / Wikipedia CC BY-SA 2,5 Biały Kruk

Podczas ostrej dyskusji pomiędzy Michałem Rachoniem a brytyjskim politologiem prof. Ulrich Brueckner z Uniwersytetu Stanford w Berlinie nie tylko nie reagował zaprzeczając kłamliwej zbitce "polskie obozy", ale wręcz szeroko się uśmiechał.

- Przez lata zaniedbań polskie straty i niemieckie obozy koncentracyjne wywołały u Niemców tylko uśmiech. Ofiary stają się przestępcami, a przestępcy ofiarami. Prawda historyczna ma znaczenie! #ReparationsForPoland #HistoricalTruthMatters

- skomentowała na Twitterze prof. Wojciech Roszkowski, autor podręcznika Historia i Teraźniejszość

 

Raport ws. polskich strat wojennych podczas II Wojny Światowej

1 września zaprezentowano raport na temat strat wojennych jakie Polska poniosła w związku z agresją Niemiec podczas II Wojny Światowej. Zapowiedziano również złożenie oficjalnego wniosku o wypłatę reparacji. Sprawa stała się głośna na całym świecie.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe