Dlaczego Tusk zmienił nagle zdanie ws. reparacji? Jarosław Kaczyński twierdzi, że dlatego [WIDEO]

Nie wiem, czy państwo zauważyli. Jest sprawa reparacji. Kiedy żeśmy ją przygotowywali, to zawsze zastanawialiśmy się, co zrobi w tej sprawie Platforma Obywatelska. Pierwsza reakcja była zgodna z oczekiwaniami – mówił w niedzielę w Mielcu szef PiS Jarosław Kaczyński.
 Dlaczego Tusk zmienił nagle zdanie ws. reparacji? Jarosław Kaczyński twierdzi, że dlatego [WIDEO]
/ fot. PAP/Tomasz Gzell

– My uważamy, że niedopuszczenie tamtej strony do władzy, bo ich celem jest po prostu zrealizowanie niemieckich opcji – mówił podczas spotkania z mieszkańcami Mielca szef PiS Jarosław Kaczyński.

„Zawsze zastanawialiśmy się, co zrobi w tej sprawie Platforma”

Polityk przywołał kwestię ostatniego raportu ws. reparacji wojennych od Niemiec.

Nie wiem, czy państwo zauważyli. Jest sprawa reparacji. Kiedy żeśmy ją przygotowywali, to zawsze zastanawialiśmy się, co zrobi w tej sprawie Platforma Obywatelska. Pierwsza reakcja była zgodna z oczekiwaniami - „nie, nie należy się”. Ale później wypowiedział się Tusk, czyli ostatnie słowo i powiedział, że on to „tak, ale będą sprawdzać jak to robią”, ale generalnie, że jest oczywiście za

– zwrócił uwagę.

Dlaczego to zrobił? Zrobił to dlatego, że wiedział, gdy jak powie „nie”, to jest już maska zerwana. Nawet dla najbardziej tępego człowieka. Więc tego nie chciał. Ale to jednocześnie pokazuje, że on i jego mocodawcy, bo ja używam tego określenia bez żadnych oporów, jego mocodawcy niemieccy wiedzą, że przede wszystkim on musi wygrać, a z punktu widzenia polskich interesów, on przede wszystkim musi przegrać – zakończył prezes PiS.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe