"A ten znowu obrażony". Miedwiediew odpowiada Scholzowi i nazywa Niemcy "wrogiem Rosji"

- Rosja nie jest już wiarygodnym partnerem energetycznym - powiedział na konferencji prasowej Olaf Scholz po tym jak Rosja po raz kolejny poinformowała o braku możliwości wznowienia przesyłu gazu przez gazociąg Nord Stream.
Dmitrij Miedwiediew
Dmitrij Miedwiediew / Wikipedia CC BY 4,0 Kremlin.ru

- No i proszę! Znowu obrażony...

Niemcy: a) są państwem nieprzyjaznym, b) nałożyły sankcje na całą gospodarkę rosyjską i jej obywateli, c) dostarczają Ukrainie śmiercionośną broń przeciwko naszym Siłom Zbrojnym. Innymi słowy, wypowiedziała Rosji wojnę hybrydową. Stąd Niemcy występują jako Wróg Rosji.

A ten facet się dziwi, że Niemcy mają jakieś drobne problemy z gazem. To jak dowcip dla dzieci: "A oni przysięgają, że dłubałem w nosie...".

- odpowiada na Telegramie Scholzowi Dmitrij Miedwiediew

 

Gazprom wstrzymał gaz

Rosyjski koncern Gazprom poinformował w piątek, że przesył gazu przez gazociąg Nord Stream pozostaje "całkowicie wstrzymany" aż "do czasu usunięcia szkód", które - jak oświadczył koncern - wykryto w agregacie w tłoczni Portowaja.

Gaz przez rurociąg Nord Stream z Rosji do Niemiec przestał płynąć 31 sierpnia. Gazprom oświadczył, że wyłączenie nastąpiło z przyczyn technicznych. W ostatnich tygodniach przez gazociąg przesyłano tylko ok. 20 proc. surowca.

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe