„Na ten moment Kijów nie wyraził zgody”. Rosjanie zwrócili się do Ukraińców z prośbą o wznowienie negocjacji?

Rosyjscy urzędnicy zwrócili się do Ukrainy z propozycją wznowienia negocjacji – twierdzą ukraińskie media. Ma to być efekt skutecznej kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy na wschodzie i południu kraju.
Ulice wyzwolonego w wyniku kontrofensywy wojsk ukraińskich Iziuma „Na ten moment Kijów nie wyraził zgody”. Rosjanie zwrócili się do Ukraińców z prośbą o wznowienie negocjacji?
Ulice wyzwolonego w wyniku kontrofensywy wojsk ukraińskich Iziuma / fot. PAP / Alena Solomonova

Według ukraińskiego serwisu Hromadske rosyjscy urzędnicy zwrócili się do Ukrainy z propozycją wznowienia negocjacji. Jak podkreślono, „na ten moment Kijów nie wyraził na to zgody”.

CZYTAJ TAKŻE: Nowy przedmiot w szkołach. „To będzie nowość na skalę dotąd niespotykaną”

Dziennikarze portalu powołali się na słowa wicepremier ukrainy Olgi Stefaniszyny, która przekazała, że po sukcesie kontrofensywy ukraińskich sił w obwodzie charkowskim, Kijów ma zdecydowanie większą siłę przebicia przy ewentualnych negocjacjach z Moskwą. Dodała jednak, że rozmowy zaczną się dopiero „po osiągnięciu celów wojskowych”. Zdaniem Stefaniszyny Rosjanie chcą negocjacji w celu zatrzymania postępów ukraińskich wojsk na wschodzie kraju.

Skuteczna kontrofensywa ukraińskich sił

Skuteczna ukraińska kontrofensywa na wschodzie oraz południu kraju, która trwa od końca sierpnia, spowodowała, że Kreml, po raz pierwszy od początku inwazji na Ukrainę w lutym 2022 r., przyznał się otwarcie do porażki – zwraca uwagę amerykański Instytut Badań nad Wojną (ISW).

CZYTAJ TAKŻE: Kopalnia Bogdanka. Będzie mniej węgla. Sasin zapowiada dymisję

„Przedstawiciele Kremla i propagandowe media państwowe intensywnie dyskutują o przyczynach rosyjskiej porażki”, a wcześniej prezentowano tylko „wyolbrzymione lub fikcyjne rosyjskie sukcesy” – twierdzi amerykański think-thank.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe