Samoloty zderzyły się w powietrzu. Trwa ustalanie tożsamości ofiar katastrofy [WIDEO]

W pobliżu Denver w stanie Kolorado doszło w sobotę do zderzenia w powietrzu dwóch niewielkich samolotów. Jak poinformowały lokalne władze, zginęły trzy osoby, które znajdowały się w obu maszynach.Trwa ustalanie ich tożsamości. Okoliczności, w jakich doszło do tragedii jak dotąd są nieznane.
zderzenie samolotów  Samoloty zderzyły się w powietrzu. Trwa ustalanie tożsamości ofiar katastrofy [WIDEO]
zderzenie samolotów / zrzut ekranu z Twitteraca

Nie wiadomo, co mogło spowodować zderzenie czteromiejscowej Cessny 172 z samolotem Sonex Xenos, lekkim, aluminiowym dolnopłatowcem, który może pomieścić dwie osoby. Do kolizji doszło przy dobrej pogodzie.

Trwa śledztwo

Jak poinformowała policja, jedna z maszyn spadła na pole, druga - w zalesionej okolicy w pobliżu lotniska Vance Brand w Longmont w stanie Kolorado, około 50 kilometrów na północ od Denver. W jednym z warków znaleziono ciała dwóch osób, a w drugim jednej. Tożsamości ofiar nie podano.

Śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności i przyczynę wypadku, prowadzą eksperci z Federalnej Administracji Lotnictwa USA (FAA) i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Transportu (NTSB). Wstępny raport ma zostać opublikowany za około 15 dni. 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe