Katastrofa imperium Zuckerberga. Jego majątek skurczył się o połowę, miliarder spadł na 20. miejsce

Mark Zuckerberg – twórca Facebooka, największego serwisu społecznościowego na świecie – w ostatnim czasie poniósł straty wynoszące, bagatela, 70 mld dolarów. To 55 proc. całego jego majątku. Amerykanin niedawno piastował trzecie miejsce na liście najbogatszych ludzi świata. Teraz spadł na 20. pozycję.
CEO Facebooka Mark Zuckerberg Katastrofa imperium Zuckerberga. Jego majątek skurczył się o połowę, miliarder spadł na 20. miejsce
CEO Facebooka Mark Zuckerberg / Flickr/Chris Stoodley/CC BY 2.0

Zuckerberg zaczynał 2022 rok z majątkiem na poziomie 125 miliardów dolarów i stanowił ścisłą czołówkę wśród najbogatszych ludzi świata. Teraz jednak akcje jego firmy spadają na giełdzie, a jego majątek wyceniono na 55,3 mld dolarów. Zaliczył więc w ciągu zaledwie kilku miesięcy spadek o ponad 70 mld dolarów. 

Przyczyny katastrofy

Zdaniem ekspertów olbrzymi spadek wartości imperium Zuckerberga jest związany m.in. ze zmianą nazwy spółki z Facebook na Meta i dużym zaangażowaniem Zuckerberga w tworzenie tzw. metawersum, czyli usługi łączącej świat cyfrowy z fizycznym. Przedsiębiorca miał już na to wydać ponad 10 mld dolarów.

Do tego dochodzą kłopoty samego Facebooka. W ostatnim czasie, po raz pierwszy w historii, serwis społecznościowy zaczął notować spadki dot. liczby dziennych aktywnych użytkowników. W ostatnich trzech miesiącach z portalu odpłynęło milion użytkowników. 

Zuckeberg wypadł z czołówki najbogatszych ludzi świata

Na skutek utraty takich zasobów majątku twórca Facebooka nie znajduje się już w czołówce najbogatszych ludzi na świecie. W szczytowym momencie jego majątek wyceniany był na 142 mld dolarów, a on sam plasował się na trzecim miejscu na świecie. Na skutek poniesionych w ostatnim miesiącu strat Zuckerberg spadł na 20. pozycję w rankingu. Liderem listy wciąż pozostaje Elon Musk, z majątkiem wycenionym na 268 mld dolarów.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe