„Dzienniki detranzycji”. Wstrząsający dokument o kobietach, którym wmówiono, że mogą być mężczyznami [WIDEO]

„The Detransition Diaries” to film dokumentalny opowiadający historie trzech młodych kobiet, które przekonano, że ich traumatyczne przeżycia i podejrzenie dysforii (tzw. niezgodności płci) zostaną „naprawione” dzięki próbie medycznej „zmiany płci” na męską.
Kobieta, która najpierw przeszła proces tranzycji, a potem detranzycji „Dzienniki detranzycji”. Wstrząsający dokument o kobietach, którym wmówiono, że mogą być mężczyznami [WIDEO]
Kobieta, która najpierw przeszła proces tranzycji, a potem detranzycji / Screen YT The Center of Bioethics and Culture Network

Specjaliści medyczni, terapeuci, doradcy, a nawet urzędnicy szkolni potwierdzili, że „są trans”, ale dopiero gdy zaczęły podążać tą ścieżką, która miała dawać nadzieję, każda z nich zdała sobie sprawę, że podjęła straszną decyzję.

W „The Detransition Diaries” poznacie Helenę, Cat i Grace, które pochodzą z różnych środowisk, ale mają podobne problemy. Nie chcąc żyć na tym świecie jako kobiety, wszystkie rozpoczęły medyczną transformację poprzez przyjmowanie testosteronu, a jedna posunęła się do podwójnej mastektomii. Każda z nich zmieniła swoje imię, włosy, zaimki, myśląc, że to im pomoże i uwolni od przymusu i myśli samobójczych. Okazało się, że bardzo się pomyliły.

 

Społeczna plaga

Ten film skupia się na rosnącej liczbie młodych dziewcząt i kobiet, które decydują się na tranzycję. Statystyki pokazują, że w latach 2016–2017 wskaźnik operacji płci wśród kobiet i dziewcząt wzrósł w USA czterokrotnie i nadal rośnie. Jest to spowodowane, po części, rzeczywistością tej nowej społecznej plagi.

Usłyszycie Kellie-Jay Keen, brytyjską działaczkę na rzecz praw kobiet, Libby Emmons, starszą redaktorkę The Post Millennial, która obszernie pisała o debacie na temat transpłciowości, a także konsultantkę Natashę Chart, która jako młoda dziewczyna z autyzmem pracuje teraz nad ochroną autystycznych dzieci przed utwierdzaniem ich w przekonaniu, że być może „urodziły się w złym ciele”.

[cały film na Vimeo]


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Niemcy: Atak na lotnisku Kolonia/Bonn. „Celowo wjechał w ludzi” Wiadomości
Niemcy: Atak na lotnisku Kolonia/Bonn. „Celowo wjechał w ludzi”

Mężczyzna celowo wjechał w ludzi na parkingu lotniska Kolonia/Bonn – informuje agencja dpa.

„Netanjahu do więzienia!” Premier Izraela powitany gwizdami w Londynie Wiadomości
„Netanjahu do więzienia!” Premier Izraela powitany gwizdami w Londynie

Premier Izraela Benjamin Netanjahu, który w piątek przebywa z wizytą w Londynie, został tam powitany nieprzychylnymi okrzykami i gwizdami przez setki demonstrantów protestujących przeciwko reformie sądownictwa proponowanej przez izraelski rząd.

„Przeżyłam piekło, ale mam czyste sumienie”. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów Wiadomości
„Przeżyłam piekło, ale mam czyste sumienie”. Dziś Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów

– Przeżyłam piekło na tej ziemi, ale mam czyste sumienie, bo nikogo nie skrzywdziłam i nie zdradziłam – powiedziała Zofia Gargasz, która ukrywała w czasie okupacji żydowską koleżankę Henię Katz. To jedna z historii Polaków ratujących Żydów pod okupacja niemiecką, których święto obchodzone jest 24 marca.

Nitras: Jestem zwolennikiem „małżeństw” homoseksualnych. Z takim programem idę do wyborów Wiadomości
Nitras: Jestem zwolennikiem „małżeństw” homoseksualnych. Z takim programem idę do wyborów

– Ja jestem zwolennikiem związków partnerskich, nie wykluczam, że nawet małżeństw, i nie widzę powodu, żeby jakiś Pan Jędraszewski mówił, że ma być inaczej – mówił na antenie Radia Plus poseł Sławomir Nitras.

Gorąco w Rosji. Prigożyn kwestionuje fundamentalne tezy propagandy Kremla Wiadomości
Gorąco w Rosji. Prigożyn kwestionuje fundamentalne tezy propagandy Kremla

Amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW) w najnowszym raporcie pochyla się m.in. nad aktywnością założyciela Grupy Wagnera Jewgienija Prigożyna, który po zmarginalizowaniu jego jednostki wojskowej na Ukrainie nie gryzie się w język i kwestionuje dwie główne tezy forsowane w przestrzeni publicznej przez Kreml i rosyjską propagandę.

Zbigniew Kuźmiuk: Tusk nerwowo poszukuje sposobu na poprawienie notowań swojej partii Wiadomości
Zbigniew Kuźmiuk: Tusk nerwowo poszukuje sposobu na poprawienie notowań swojej partii

Przewodniczący Platformy Donald Tusk od kilku dni przebywa na Śląsku i nerwowo poszukuje sposobu na poprawienie notowań swojej partii, stąd różnego rodzaju jego „niekonwencjonalne” zachowania, które nie licują ani z tym, że przez 7 lat był premierem polskiego rządu, ani z tym, że przez kolejne 5 lat był przewodniczącym Rady Europejskiej.

Szczyt UE. Inicjatywa Von der Leyen i Morawieckiego Wiadomości
Szczyt UE. Inicjatywa Von der Leyen i Morawieckiego

W Brukseli szefowie państw i rządów UE będą debatować w piątek o strefie euro i o potencjalnym kryzysie bankowym, po zawirowaniach na rynku amerykańskim i przejęciu Credit Suisse przez UBS. Choć szefowa Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde, która została zaproszona na spotkanie, powtarza, że Europie nie grozi efekt domina, to brukselski portal Politico studzi nadmierny optymizm.

„Grupa Wagnera istnieje już tylko w teorii” Wiadomości
„Grupa Wagnera istnieje już tylko w teorii”

– Liczba najemników z rosyjskiej Grupy Wagnera, walczących pod Bachmutem na wschodzie Ukrainy, zmniejszyła się z ponad 45 tys. do około 7 tys.; w porównaniu ze stanem sprzed kilku miesięcy można ocenić, że ta formacja istnieje już tylko w teorii – oznajmił w czwartek major ukraińskiej armii Ołeksij Hetman.

„Mówienie o tym jest niewłaściwe”. Miedwiediew obruszył się na pytanie dziennikarza Wiadomości
„Mówienie o tym jest niewłaściwe”. Miedwiediew obruszył się na pytanie dziennikarza

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Dmitrij Miedwiediew w wywiadzie dla rosyjskich mediów i użytkowników mediów społecznościowych obruszył się na pytanie dotyczące terminu zakończenia „specjalnej operacji wojskowej na Ukrainie”.

Niemieccy potentaci wciąż prowadzą biznes w Rosji. Wśród nich firmy znane także w Polsce Wiadomości
Niemieccy potentaci wciąż prowadzą biznes w Rosji. Wśród nich firmy znane także w Polsce

Do czasu wybuchu wojny w Ukrainie, wg danych Niemieckiego Związku Izb Przemysłowo-Handlowych, w Rosji działało ponad 3,6 tys. niemieckich firm – wiele z nich przez dziesięciolecia. Część zadecydowała o wyjściu z rosyjskiego rynku, ale inni – m.in. tacy potentaci jak Bayer, Claas, Metro, Globus, Merck i wiele innych – nadal w Rosji działają – opisuje niemiecki portal Agrarheute.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe