„Dzienniki detranzycji”. Wstrząsający dokument o kobietach, którym wmówiono, że mogą być mężczyznami [WIDEO]

„The Detransition Diaries” to film dokumentalny opowiadający historie trzech młodych kobiet, które przekonano, że ich traumatyczne przeżycia i podejrzenie dysforii (tzw. niezgodności płci) zostaną „naprawione” dzięki próbie medycznej „zmiany płci” na męską.
Kobieta, która najpierw przeszła proces tranzycji, a potem detranzycji „Dzienniki detranzycji”. Wstrząsający dokument o kobietach, którym wmówiono, że mogą być mężczyznami [WIDEO]
Kobieta, która najpierw przeszła proces tranzycji, a potem detranzycji / Screen YT The Center of Bioethics and Culture Network

Specjaliści medyczni, terapeuci, doradcy, a nawet urzędnicy szkolni potwierdzili, że „są trans”, ale dopiero gdy zaczęły podążać tą ścieżką, która miała dawać nadzieję, każda z nich zdała sobie sprawę, że podjęła straszną decyzję.

W „The Detransition Diaries” poznacie Helenę, Cat i Grace, które pochodzą z różnych środowisk, ale mają podobne problemy. Nie chcąc żyć na tym świecie jako kobiety, wszystkie rozpoczęły medyczną transformację poprzez przyjmowanie testosteronu, a jedna posunęła się do podwójnej mastektomii. Każda z nich zmieniła swoje imię, włosy, zaimki, myśląc, że to im pomoże i uwolni od przymusu i myśli samobójczych. Okazało się, że bardzo się pomyliły.

 

Społeczna plaga

Ten film skupia się na rosnącej liczbie młodych dziewcząt i kobiet, które decydują się na tranzycję. Statystyki pokazują, że w latach 2016–2017 wskaźnik operacji płci wśród kobiet i dziewcząt wzrósł w USA czterokrotnie i nadal rośnie. Jest to spowodowane, po części, rzeczywistością tej nowej społecznej plagi.

Usłyszycie Kellie-Jay Keen, brytyjską działaczkę na rzecz praw kobiet, Libby Emmons, starszą redaktorkę The Post Millennial, która obszernie pisała o debacie na temat transpłciowości, a także konsultantkę Natashę Chart, która jako młoda dziewczyna z autyzmem pracuje teraz nad ochroną autystycznych dzieci przed utwierdzaniem ich w przekonaniu, że być może „urodziły się w złym ciele”.

[cały film na Vimeo]


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
GUS podał dane dot. inflacji. Spadek po raz pierwszy od lutego Wiadomości
GUS podał dane dot. inflacji. Spadek po raz pierwszy od lutego

Na stronie Głównego Urzędu Statystycznego pojawiły się dane dot. wskaźnika cen konsumpcyjnych (CPI), czyli główna miara inflacji w Polsce. Wyniósł on 17,4 proc. rok do roku, co oznacza spadek wobec października, gdzie wyniósł 17,9.

Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO Wiadomości
Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO

– Potwierdzam, że Komisja Europejska zaakceptowała ustalenia operacyjne związane z polskim KPO. To dobry, istotny krok, ale jeszcze nie decydujący, jeśli chodzi o wypłatę tych środków – powiedział w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Powołanie komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Nowe informacje Wiadomości
Powołanie komisji ds. badania wpływów rosyjskich. Nowe informacje

– Projekt ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich będzie złożony prawdopodobnie dziś – powiedział w środę sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski.

Wiadomo, kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9 Wiadomości
Wiadomo, kiedy do Polski przyjadą pierwsze czołgi K2 i armatohaubice K9

Portal Defence24.pl informuje, że pierwsze koreańskie czołgi K2, a także haubice samobieżne K9A1 trafią do Polski jeszcze w tym tygodniu, a dokładniej – 2 grudnia. 

„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew” Wiadomości
„Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec przedstawione w kilkunastu państwach. Jest pozytywny odzew”

– Noty dyplomatyczne ws. odszkodowań od Niemiec zostały przedstawione przez polskich ambasadorów w kilkunastu państwach; jest pozytywny odzew, w zdecydowanej większości stolic są one przyjmowane ze zrozumieniem, padły nawet propozycje mediacji – przekazał PAP wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.

Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami Wiadomości
Niemcy: Oferta Patriotów dla Polski aktualna. Z niemieckimi załogami

„Według kanclerza Niemiec Olafa Scholza oferta dostarczenia niemieckich systemów obrony powietrznej Patriot Polsce jest nadal aktualna” – pisze we wtorek agencja Reutera. O aktualności propozycji zapewniła we wtorek także minister obrony Christine Lambrecht w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Kariera polskiego Pioruna. Podpisany kontrakt z kolejnym krajem Wiadomości
Kariera polskiego Pioruna. Podpisany kontrakt z kolejnym krajem

Polskie systemy rakietowe Piorun wejdą na wyposażenie Sił Zbrojnych Norwegii. System produkowany jest przez spółkę MESKO SA ze Skarżyska-Kamiennej, która wchodzi w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce Wiadomości
Janusz Waluś zamiast na wolność trafił do szpitala. Nożownik próbował przebić mu serce

Janusz Waluś, który od 30 lat przebywa w więzieniu w RPA – został ugodzony nożem przez współwięźnia. Polak na podstawie decyzji sądu z 21 listopada miał w ciągu 10 dni opuścić w ramach warunkowego zwolnienia miejsce swojego dotychczasowego pobytu.

Minister Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA. Znamy tematy rozmowy Wiadomości
Minister Błaszczak rozmawiał z sekretarzem obrony USA. Znamy tematy rozmowy

Kwestia tragedii, do której doszło w Przewodowie i wsparcie amerykańskich ekspertów w śledztwie - były, jak przekazał wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak, wśród tematów jego rozmowy z sekretarzem obrony USA Lloydem Austinem.Rozmowa dotyczyła także współpracy militarnej - dodał minister.

Zapytano Polaków o ataki opozycji na rząd. Znamy wyniki sondażu Wiadomości
Zapytano Polaków o ataki opozycji na rząd. Znamy wyniki sondażu

Pracownia Social Changes zapytała Polaków: „Czy według Pani/Pana politycy opozycji w Polsce powinni ograniczyć ataki na rząd w związku z toczącą się na Ukrainie wojną i związanym z tym zagrożeniem dla naszego kraju?”. Znamy wyniki.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe