Gmyz: Nawet Francuzi zrywają sojusz z Scholzem. Właśnie odwołali najważniejsze coroczne spotkanie z Niemcami

Zdaniem Cezarego Gmyza, publicysty i korespondenta TVP Info w Berlinie, obecny kanclerz Niemiec Olaf Scholz jest „znacznie lepszym kanclerzem dla naszego kraju” niż Angela Merkel.
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz Gmyz: Nawet Francuzi zrywają sojusz z Scholzem. Właśnie odwołali najważniejsze coroczne spotkanie z Niemcami
Kanclerz Niemiec Olaf Scholz / PAP/EPA/CLEMENS BILAN

Gmyz na Twitterze wskazuje, że przez całe lata w polityce obowiązywał dogmat, że najlepszym dla Polski kanclerzem jest Angela Merkel i lepszego nie będzie. 

Ja zaś uważam, że Olaf Scholz jest znacznie lepszy dla naszego kraju

– podkreślił publicysta.

„Chciałbym, by Scholz rządził jak najdłużej”

W ciągu niecałego roku [Olaf Scholz – przyp. red.] doprowadził do takiego osłabienia Niemiec, że nawet Francuzi zrywają z nim sojusz. Właśnie odwołali najważniejsze coroczne spotkanie z Niemcami. W Stanach Zjednoczonych demokraci z republikanami ręka w rękę nawalają w obu izbach w Republikę Federalną, a Biden nie znalazł do dziś czasu na wizytę w Berlinie. Włosi pod przewodnictwem Meloni nie zostawiają najmniejszych złudzeń, że chcą się odegrać za lata upokorzeń ze strony Berlina

– zauważa Gmyz. W jego opinii niemiecka przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen nie doczeka końca kadencji na stanowisku.

Jeszcze nigdy Niemcy w ciągu ostatnich trzydziestu lat nie były tak osamotnione w Europie. Dlatego chciałbym, by Olaf Scholz rządził jak najdłużej, tak samo jak kibicowałem Putinowi i jego kleptokracji, tak samo kibicuję obecnemu rządowi Niemiec

– podsumował Gmyz. Na zakończenie ironicznie wyraził szacunek wobec Ursuli von der Leyen.

Jej działania jako szefowej niemieckiego resortu obrony doprowadziły do kompletnego upadku Bundeswehry, a jako szefowa Komisji Europejskiej w swej pysze zupełnie pogrzebała pozycję Niemiec na arenie międzynarodowej

– zakończył publicysta.

 

 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Tadeusz Płużański: Mordercy Henryka Flame. Kto zamordował Bartka? Wiadomości
Tadeusz Płużański: Mordercy Henryka Flame. Kto zamordował "Bartka"?

Do skrytobójczego zamachu na Henryka Flamego doszło 1 grudnia 1947 w Zabrzegu pod Czechowicami. Zamachowcem był miejscowy milicjant Rudolf Dadak, który nigdy nie został osądzony za swoją zbrodnię, tak samo jak inspiratorzy zamachu - m.in. Henryk Wendrowski. Pomimo prowadzonego śledztwa, nie zostali oni ujawnieni ani postawieni przed sądem.

Udało się. Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech Wiadomości
"Udało się". Premier o polskim obrazie, który usiłowano sprzedać w Niemczech

Szokujące są doniesienia o próbie sprzedaży akwareli Wassilego Kandinsky’ego na aukcji w Berlinie – pomimo że sytuacja prawna tego dzieła jest jasna: zostało one skradzione z MNW w 1984 r. – napisał w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki na portalu Facebook.

Apel Michniewicza. Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle Wiadomości
Apel Michniewicza. "Nie dajmy sobie wmówić, że coś zrobiliśmy źle"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją. Przed meczem w jednym z wywiadów głos zabrał selekcjoner Czesław Michniewicz, który zaapelował do piłkarzy.

Putin spadł ze schodów? Wiadomości
Putin spadł ze schodów?

Władimir Putin doznał niefortunnego upadku ze schodów we własnej rezydencji - utrzymuje rosyjski kanał na serwisie Telegram o nazwie Generał SWR, który w przeszłości był źródłem cytowanych, choć niepotwierdzonych informacji o chorobach gospodarza Kremla.

Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano Wiadomości
Zakrwawione przesyłki w konsulatach i ambasadach Ukrainy. Wiadomo, skąd je wysłano

Służby analizują przesyłki, które trafiły do ukraińskich placówek dyplomatycznych. Policja przekazuje materiały prokuraturze, która będzie prowadziła śledztwo - podkreślił w piątek wiceszef MSWiA Błażej Poboży. Jak zaznaczył, w przypadku incydentów w Polsce przesyłki zostały nadane z Niemiec.

Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz Wiadomości
Limit ceny za ropę z Rosji. Jest decyzja polskich władz

W piątek Polska zaakceptowała pułap cenowy dotyczący rosyjskiej ropy naftowej, która jest transportowana za pomocą drogi morskiej na poziomie 60 dolarów za baryłkę.

Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę Wiadomości
Bezwzględne dożywocie i konfiskata aut. Prezydent podpisał ustawę

Prezydent Andrzej Duda podpisał w piątek obszerną reformę Kodeksu karnego m.in. zaostrzającą kary za najcięższe przestępstwa, wprowadzającą tzw. bezwzględne dożywocie oraz konfiskatę aut pijanych kierowców – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie Wiadomości
Biały Dom: Rosja jest zdeterminowana, by nadal zabijać cywilów w Ukrainie

Działania Rosji wskazują, że jest zdeterminowana, by w dalszym ciągu zabijać ukraińskich cywilów - powiedział w piątek rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego USA John Kirby. Jak dodał, pokazuje to, że Rosja nie jest gotowa do rozmów w sprawie zakończenia wojny. Pozytywnie odniósł się do postępów w wyznaczeniu pułapu ceny rosyjskiej ropy.

Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem Wiadomości
Zabawna wymiana zdań podczas meczu na mundialu. Komentatorzy TVP wybuchli śmiechem

Podczas trwania meczu Portugalia - Korea Południowa na antenie TVP doszło do zabawnej sytuacji za sprawą komentatorów Macieja Iwańskiego oraz Sebastiana Mili.

Zieliński przed meczem z Francją: Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze Wiadomości
Zieliński przed meczem z Francją: "Do kościoła z rana, pomodlić się i będzie dobrze"

Reprezentacja Polski już w niedzielę zagra z Francją w ramach 1/8 mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem do kibiców reprezentacji Polski zwrócił się Piotr Zieliński.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe