Rafał Kraśniewski z "S" w Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o. przebiegł maraton w Chicago!

Rafał Kraśniewski jest członkiem NSZZ „Solidarność” w Sanden Manufacturing Poland Sp. z o.o. Sp. z o.o. w Polkowicach. Mieszka w Chocianowie. Kraśniewski ma na swoim koncie już maratony w Berlinie i Nowym Jorku. Maraton w Chicago był trzecim z sześciu największych maratonów świata. Rafał Kraśniewski zakończył bieg na 4396 miejscu uzyskując czas 03:22:05.
 Rafał Kraśniewski z
/ fot. NSZZ "S" Region Zagłębie Miedziowe

– Bank of America Chicago Marathon 2022 zaliczony – ponad 40 tysięcy biegaczy i milion dopingujących kibiców na trasie! Na każdym metrze trasy można było poczuć doniosłość tego wydarzenia. Maraton w Chicago należy do cyklu sześciu największych maratonów świata tzw. serii Abott World Marathon Majors, w skład którego wchodzi maraton w Berlinie, Nowym Jorku, Bostonie, Chicago, Londynie i Tokio. Są to cyklicznie organizowane prestiżowe zawody biegowe, na których startuje elita światowych biegaczy i biegaczek długodystansowców często ustanawiając kolejne rekordy świata. Do startu w zawodach dopuszczani są także zawodnicy biegający amatorsko, posiadający odpowiednie minima kwalifikacyjne, bądź zdobywając pakiet startowy do biegu w specjalnych loteriach. Po Berlinie (2019 i 2021) i Nowym Jorku (2019) wystartowałem w odroczonym z przyczyn pandemicznych maratonie w Chicago, w którym pierwotnie miałem pobiec 2 lata temu. Jest to zatem mój trzeci zdobyty „major” w drodze do sześciu z tego cyklu. Ostatnie 5 miesięcy ciężkiej pracy zostało przekute w wynik 3:22:05, co jest moim najlepszym rezultatem na dystansie 42 km i 195 metrów. Dzięki współpracy z trenerem, wciąż rok po roku notuję progres, coraz lepsze wyniki i coraz lepiej znoszę fizycznie i psychicznie bieg na królewskim dystansie - opowiada Rafał Kraśniewski.

Dodaje: - Lista benefitów jakie otrzymujemy z tytułu bycia aktywnymi jest nie do przecenienia. W moim przypadku jest to kontrola wagi ciała, bardzo dobra kondycja i wytrzymałość, przeciwstawianie się siedzącemu i nudnemu trybowi życia, dbanie o higienę psychiczną, możliwość poznawania ciekawych, kreatywnych ludzi i miejsc. To także ciągły proces samodoskonalenia się i przesuwania kolejnych granic w wielu obszarach życia, nie tylko biegowych. Natomiast uzyskiwane wyniki spłacają mi każdy trud, który muszę włożyć w wykonanie treningu w procesie przygotowywania się do maratonu, który trwa zazwyczaj od 16 do 20 tygodni. Moim kolejnym celem jest przebiegnięcie 42km i 195 metrów w czasie trzech godzin w kolejnym maratonie w roku 2023.

Dziękuję Komisji Zakładowej „Solidarność” w Sanden Manufacturing Poland sp. z o.o. za pomoc, zrozumienie i wsparcie przy organizacji biegu – mówi Rafał Kraśniewski.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek jak Mahatma Gandhi Wiadomości
Znana prokurator ujawniała informacje ze śledztwa Trzaskowskiemu? Ewa Wrzosek "jak Mahatma Gandhi"

Prokuratura Regionalna w Szczecinie w czwartek skierowała do Sądu Najwyższego wnioski o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorkom: Ewie Wrzosek i Małgorzacie M. Obie zawieszono na pół roku. Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełniania obowiązków służbowych i - wobec prok. Ewy Wrzosek - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne Wiadomości
Jarosław Kaczyński: Niemcy musza ponieść ciężkie straty reputacyjne

Będziemy pokazywali, że Niemcy nie rozliczyli się ze zbrodni. Oni muszą ponieść ciężkie straty reputacyjne - mówił w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński, który odnosił się do egzekwowania zadośćuczynienia od Niemiec za II wojnę światową.

Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama Wiadomości
Incydent w Pałacu Bunckingham? Jest reakcja księcia Williama

29 listopada w Pałacu Buckingham małżonka króla Karola III Camilla zorganizowała spotkanie, które dotyczyło przemocy wobec kobiet.

Szokujące słowa Macrona: Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji Wiadomości
Szokujące słowa Macrona: "Zachód powinien rozważyć gwarancje bezpieczeństwa dla Rosji"

Zachód powinien rozważyć, jak odpowiedzieć na zgłaszaną przez Rosję potrzebę uzyskania gwarancji bezpieczeństwa, jeśli Władimir Putin zgodzi się na negocjacje w celu zakończenia wojny z Ukrainą - oświadczył prezydent Francji Emmanuel Macron. Europa musi zacząć przygotowania do budowy nowej architektury bezpieczeństwa na kontynencie i zastanowić się, jak ma ona wyglądać w przyszłości - dodał.

 ETS to złodziejski system Wiadomości
"ETS to złodziejski system"

Poselski projekt ustawy o zawieszeniu systemu handlu uprawnieniami do emisji gazów cieplarnianych (ETS) trafił do Sejmu. Na jego temat w wywiadzie z Radiem Maryja wypowiedział się wiceminister sprawiedliwości – Michał Woś.

Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli Wiadomości
Skandal wokół rosyjskojęzycznych mediów nadających z Łotwy. Łotysze wściekli

Do skandalu doszło na Łotwie w związku z działalnością na terytorium tego państwa opozycyjnej rosyjskiej telewizji "Dożd". Chodzi dokładnie o słowa dziennikarza stacji, który miał stwierdzić, że kanał udziela pomocy zmobilizowanym Rosjanom w zdobyciu "sprzętu i podstawowych wygód na froncie".

50 lat postępu. Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider Wiadomości
"50 lat postępu". Stany Zjednoczone zaprezentowały nowy bombowiec strategiczny B-21 Raider

Siły Powietrzne USA przedstawiły swój najnowszy bombowiec nuklearny stealth B-21. Jest to pierwsza tego typu konstrukcja od 30 lat.

Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę Wiadomości
Brytyjskie media alarmują. Rosja w ten sposób ma omijać embargo na ropę

Rosja po cichu zgromadziła flotę ponad 100 starzejących się tankowców, aby za ich pomocą obchodzić ograniczenia na sprzedaż ropy, które Zachód nałożył na Moskwę po jej inwazji na Ukrainę - podał w sobotę "Financial Times", przywołując opinie analityków rynku.

[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o Dzieciach Zamojszczyzny Wiadomości
[Nasz Patronat] To już dzisiaj! 19.00. Tutaj obejrzysz premierę wstrząsającej animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny"

110 000 osób deportowanych z ponad 300 wsi, w tym 30 000 dzieci, które skradziono rodzicom i przeznaczono do germanizacji. Wielu zabitych i rannych. Stracony dorobek całego życia. To bilans działalności Niemców na Zamojszczyźnie. "Miałem jasne włosy i niebieskie oczy" - nosi tytuł animacji o "Dzieciach Zamojszczyzny", przygotowanej przez Fundację Pamięci Narodów. Premiera dzisiaj o 19.00.

Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka Wiadomości
Francuski dziennikarz szydził z reprezentacji Polski. Spotkał się z odpowiedzią Ludovica Obraniaka

Już jutro reprezentacja Polski zmierzy się z Francją w ramach 1/8 fazy pucharowej mundialu w Katarze. Przed tym spotkaniem można wywnioskować z pewnych komentarzy, które napływają wprost z Francji, że "trójkolorowi" czują się bardzo pewnie. Ich nastawienie starał się ostudzić Ludovic Obraniak – były reprezentant Polski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe