Dziś pikieta Solidarności w MAN BUS

– Do tej pory odbyło się kilka rozmów z Zarządem, ale nic one nie wniosły. Powiedziano nam, że nasze propozycje podwyżek są niemożliwe do zrealizowania i zaoferowano nam wzrost płac o 2 proc. Pracownicy są zbulwersowani i oburzeni, bo inflacja w kraju jest kilkunastoprocentowa przez co realna wartość płaca spada. Ludzie oczekują wyższych podwyżek – powiedział nam Jan Seweryn, przewodniczący MOZ w MAN BUS.
 Dziś pikieta Solidarności w MAN BUS
/ fot. arch.

Dziś o godzinie 14 na parkingu zakładowym MAN BUS w Starachowicach odbędzie się pikieta związkowców z Solidarności polegająca na włączeniu sygnałów dźwiękowych samochodów. Solidarność domaga się podwyżki płac o 10% z wyrównaniem od września bieżącego roku i wypłaty tzw. premii świątecznej.

– Do tej pory odbyło się kilka rozmów z Zarządem, ale nic one nie wniosły. Powiedziano nam, że nasze propozycje podwyżek są niemożliwe do zrealizowania i zaoferowano nam wzrost płac o 2 proc. Pracownicy są zbulwersowani i oburzeni, bo inflacja w kraju jest kilkunastoprocentowa przez co realna wartość płaca spada. Ludzie oczekują wyższych podwyżek – powiedział nam Jan Seweryn, przewodniczący MOZ NSZZ "S" w MAN BUS.

Przypominamy, że we wrześniu Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "S" ogłosiła akcję protestacyjną polegającą na bojkocie tak zwanego Barometru Nastrojów. Akcja była wyrazem niezadowolenia wobec braku postępu w sprawie podwyżek płac.

Jan Seweryn poinformował na stronie organizacji, że załoga MAN Bus masowo poparła akcję protestacyjną. Solidarność podała, że zdecydowana większość pracowników odmówiła udziału w ankiecie.

"Z oficjalnych informacji wynika, że zaledwie 28% zatrudnionych wypełniło formularze ankietowe. Niestety Zarząd MAN Bus nie reaguje na złe nastroje pracowników spowodowane spadkiem realnej wartości płac. Brak dialogu ze związkami zawodowymi nie pozwala wypracować rozwiązań zadawalających obie strony. W związku z zaistniałą sytuacją ponawiamy nasze postulaty i oczekujemy, że będą one zrealizowane" – napisał wczoraj Jan Seweryn, przewodniczący MOZ NSZZ "S" w MAN BUS.

ZOBACZ TAKŻE: Protest w MAN BUS w Starachowicach!


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe