Tak Tusk zareagował na ofertę z TVP. Chodzi o debatę z premierem Morawieckim

Donald Tusk jest gotów na debatę z prawdziwym liderem i prawdziwymi dziennikarzami w prawdziwej telewizji – napisał w niedzielę na Twitterze Jan Grabiec, rzecznik prasowy PO. Wieczorem premier Mateusz Morawiecki poinformował, że będzie gościem programu, w którym miał debatować z Tuskiem.
Donald Tusk Tak Tusk zareagował na ofertę z TVP. Chodzi o debatę z premierem Morawieckim
Donald Tusk / Screen z kanału YouTube Onet News

"Dostaliśmy właśnie desperackie zaproszenie dla premiera Tuska do wieczornego programu TVP z udziałem premiera Morawieckiego. Donald Tusk jest gotów na debatę z prawdziwym liderem i prawdziwymi dziennikarzami w prawdziwej telewizji" – poinformował w wpisie na Twitterze Jan Grabiec.

Polityk nie ujawnił jednak szczegółów tego zaproszenia.

"Dziś wieczorem o 21.50 będę gościem programu Strefa Starcia w tvp.info Zapraszam Państwa do oglądania" – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Gospodarz tego programu Michał Adamczyk ujawnił na Twitterze, że Donald Tusk miał być gościem właśnie tej audycji.

Tusk odmówił konfrontacji

Odniósł się także do wpisu rzecznika PO. Jego zdaniem przewodniczący PO powinien skomentować zeznania Marcina W., który stwierdził, że ówczesny premier był skorumpowany.

"Panie przewodniczący, pytań naprawdę jest wiele, teraz dochodzi kolejne: dlaczego mówił pan, że Marcin W. jest wiarygodny, a później zmienił pan zdanie? Odwagi panie przewodniczący. Czas zmierzyć się z pytaniami, których nie usłyszy pan w redakcjach, które roztaczają nad panem parasol ochronny" – napisał Adamczyk.

Do swojego wpisu dołączył fragment „Strefy Starcia” w którym mówił, że politycy PO nie przyjmują zaproszeń do dyskusji.

Podobną opinię wyraził szef portalu TVP Info Samuel Pereira.

"Rok temu, gdy wysłano go do Polski, to napinał mięśnie, że nie boi się pytań. Dziś wiemy, że Tusk to cykor, który od 49 odcinków boi się przyjść do @StrefaStarcia" – napisał na Twitterze.

Sprawę odmowy udziału w debacie komentują także politycy PiS. "Panie @donaldtusk, wszyscy wiedzą, że do rozmowy potrzebne są argumenty, a Pan nie ma żadnych. Stąd ten unik" – napisał minister edukacji i nauki prof. Przemysław Czarnek.

Do sprawy odniósł się również m.in. publicysta Dawid Wildstein z "Gazety Polskiej": "Ktoś w TVP myślał, że Tusk przyjmie zaproszenie? Bez jaj, lata minęły od czasów, gdy był to sprawny polityk. Dziś, otoczony przez durnych klakierów, świadomy nędzy własnego programu, intelektualnie co najwyżej przeciętny, jest przerażony wizją konfrontacji z kimś spoza TVN i GW".(PAP)

Autor: Michał Szukała

szuk/ mir/ 


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam Wiadomości
"W polityce unijnej Niemcy ostentacyjnie działają przeciwko nam"

Wiceszef MON Marcin Ociepa udzielił wywiadu Wprost.

Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. Przeszłam operację usunięcia Wiadomości
Ewa Chodakowska zachorowała na nowotwór. "Przeszłam operację usunięcia"

Ewa Chodakowska podzieliła się z internautami przejmującym wyznaniem. Okazuje się, że niedawno przeszła zabieg, który był zabiegiem usunięcia nowotworu.

„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna Wiadomości
„To zmiana zasady”. Zaskakująca decyzja FIFA przed meczem Polska–Argentyna

Rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski poinformował na Twitterze o zaskakującej zmianie podjętej przez FIFA dot. sędziowania w meczu Polska–Argentyna.

Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik Wiadomości
Strzelanina podczas akcji CBŚP w Straszynie. Nie żyje napastnik

Strzelanina w Straszynie w gminie Pruszcz Gdańsku. Jak podało Radio Gdańsk do zajścia doszło w trakcie akcji zatrzymania podejrzanego przez Centralne Biuro Śledcze Policji. Prokuratura potwierdziła, że doszło do użycia broni.

To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję Wiadomości
To koniec partii KORWiN. Mentzen podjął decyzję

Nowy prezes partii KORWiN Sławomir Mentzen poinformował na Twitterze, iż ugrupowanie zmienia nazwę.

Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala Wiadomości
Pobito wójta gminy Lidzbark Warmiński. Trafił do szpitala

Wójt gminy Lidzbark Warmiński Fabian Andrukajtis został poważnie pobity podczas balu charytatywnego. Mężczyzna trafił do szpitala. Sprawą zajęła się policja.

Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu” Wiadomości
Nie żyje aktor znany ze „Strażnika Teksasu”

Media obiegła przykra wiadomość. Nie żyje Clarence Gilyard Jr., któremu największą popularność przyniosły role w „Strażniku Teksasu” oraz „Szklanej pułapce”. Gwiazdor odszedł w wieku 66 lat.

Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO] Wiadomości
Na Hawajach wybuchł największy na świecie aktywny wulkan [WIDEO]

Obudził się największy czynny wulkan świata. Ostatni raz jego aktywność odnotowano w 1983 roku. W niedzielę tuż przed północą z krateru Mauna Loa wydostała się lawa.

 Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy” Wiadomości
Tuleya po przywróceniu go do sędziowania „nadal nie uznaje tej izby za sąd”, ale „w środę stawi się w pracy”

– Z pewnością w środę stawię się w pracy w sądzie; jestem jednak przygotowany na każdy zwrot – powiedział PAP warszawski sędzia Igor Tuleya, komentując orzeczenie nowej Izby Sądu Najwyższego, która przywróciła go do obowiązków sędziowskich. Dodał, że nadal nie uznaje tej izby za sąd.

„To była i jest obsesja Donalda Tuska” Wiadomości
„To była i jest obsesja Donalda Tuska”

– Zmiana strategii walki z PiS-em na bardziej agresywną, w postaci wartościowania moralnego, nie podoba się i osłabia zaufanie do Donalda Tuska. Nie udaje mu się stworzenie bloku opozycyjnego. I nie uda mu się, o czym doskonale wiemy. To była i jest obsesja Donalda Tuska – mówił w Radiu Gdańsk prof. Henryk Domański, socjolog z Polskiej Akademii Nauk.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe