Piotr Duda pisze list do EKZZ ws. udziału Donalda Tuska w kampanii w obronie praw pracowniczych

Po tym, jak Donald Tusk na prośbę Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych wziął udział w kampanii EKZZ dotyczącej m.in. podniesienia niskich płac pracowników borykających się z obecnym kryzysem, Piotr Duda napisał list do Luki Visentiniego, sekretarza generalnego EKZZ.
/fot. arch. Piotr Duda pisze list do EKZZ ws. udziału Donalda Tuska w kampanii w obronie praw pracowniczych
/fot. arch.

Spodziewane wykorzystanie do działań EKZZ wizerunku Donalda Tuska z logo kampanii budzi zaskoczenie i zdumienie szefa Solidarności.

„O ile spodziewałbym się, że będzie on negatywnym bohaterem kampanii, to okazuje się, że Tusk ma być kimś, kto rozpromuje tę związkową inicjatywę. Kimś, kto poprawi rozpoznawalność i przekona do związkowych postulatów” – pisze Piotr Duda.

„Dość przypomnieć, że gdy w duchu dialogu społecznego w 2009 roku wypracowano unikalne w naszych warunkach porozumienie partnerów społecznych dotyczące odpowiedzi na kryzys ekonomiczny, to właśnie rząd Donalda Tuska wyrzucił je na śmietnik, co zakończyło się upadkiem dialogu społecznego. Winą za to Tusk obarczał związki zawodowe. Gdy NSZZ «Solidarność» wzywał do referendum na temat wieku emerytalnego i skutecznie zebrał poparcie dla tej inicjatywy, Tusk i jego partia kompletnie zignorowali społeczny głos. Czas rządów Donalda Tuska to umowy śmieciowe, głodowa płaca minimalna i ataki na związki zawodowe” – czytamy w liście.

Solidarność popiera szereg postulatów EKZZ i uważa prowadzoną kampanię pod hasłem: „Koniec kryzysu niskich kosztów życia: podniesienie zarobków, ulgi podatkowe!” za ważną i potrzebną, tym bardziej, że w Polsce prowadzone są podobne działania, a ich kulminacja nastąpi 17 listopada w Warszawie na Marszu Godności.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Bardzo mocne słowa Morawieckiego. To chora logika Rosji Wiadomości
Bardzo mocne słowa Morawieckiego. "To chora logika Rosji"

"Putin chce odebrać życie milionom ludzi, by Rosja była wielka. Nie możemy na to pozwolić. Nigdy nie poddamy się temu barbarzyńskiemu reżimowi i zawsze będziemy wspierać Ukrainę" - zapewnił Morawiecki.

Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
Mamy to! Polska wygrywa z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska wygrywa w swoim drugim meczu podczas mundialu w Katarze. Spotkanie z Arabią Saudyjską zakończyło się wynikiem 2-0. Bramki strzelili: Piotr Zieliński i Robert Lewandowski.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe