Czołowa rosyjska propagandystka: „Nastanie dzień, kiedy znów zawitamy do gościnnego Kijowa”. Ekspert: „Co tu się dzieje?”

„Nadejdzie taki dzień, gdy po raz kolejny zawitamy do gościnnego Kijowa” – pisze na Twitterze rosyjska propagandystka Margarita Simonjan.
Margarita Simonjan Czołowa rosyjska propagandystka: „Nastanie dzień, kiedy znów zawitamy do gościnnego Kijowa”. Ekspert: „Co tu się dzieje?”
Margarita Simonjan / fot. YouTube

Prezenterka telewizyjna i redaktor naczelna anglojęzycznej propagandowej telewizji informacyjnej Russia Today stwierdziła w mediach społecznościowych, że „nadejdzie taki dzień, gdy po raz kolejny zawitamy do gościnnego Kijowa, a nasi mężczyźni obrócą głowę, spoglądając za czarnobrewymi Oksanami”.

„W Kijowie, stolicy Ukrainy, Matce Miast Rosyjskich, przeczytamy opowieści chluby rosyjskiej literatury, wielkiego Nikołaja Gogola” – napisała Margarita Simonjan.

Ekspert komentuje

Wpis rosyjskiej propagandystki skomentował na Twitterze ekspert Michał Marek, doktorant UJ zajmujący się sprawami wschodnimi. Jego zdaniem wpisy takie jak ten Simonjan ukazują, jak mocno odrealnieni są rosyjscy propagandyści od tego, co w rzeczywistości dzieje się na Ukrainie.

„Co tu się dzieje?” – pisze Marek i dodaje: „Po zbrodniach jakich dokonali Rosjanie mało prawdopodobnym jest to, że Margarita Simonjan doczeka (za swojego życia) opisanego scenariusza. Rosjanie na wiele dziesięcioleci skreślili możliwość przyjacielskiej egzystencji tych narodów (dwóch osobnych narodów -czego nie dostrzega M.S.) [pisownia oryginalna – przyp. red.]”.


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...

 

POLECANE
Brutalna Polska. Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze Wiadomości
"Brutalna Polska". Arabskie media po meczu z Arabią Saudyjską na mundialu w Katarze

Polska pokonała w swoim drugim spotkaniu na mundialu piłkarzy reprezentacji Arabii Saudyjskie 2-0. Mecz poddały ocenie arabskie media.

Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej Wiadomości
Śmierć białoruskiego MSZ. Jest reakcja Zacharowej

Dziś media obiegła informacja o śmierci Uładzimira Makieja – ministra spraw zagranicznych Białorusi. Do tej wiadomości odniosła się rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.

Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek Wiadomości
Afery wokół polskiej żywności? Ardanowski: Ktoś psuje jej wizerunek

Jan Ardanowski wypowiedział się na temat psucia wizerunku polskiej żywności w audycji "Aktualności dnia" na antenie Radia Maryja.

Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom Wiadomości
Polacy pod wodzą Czesława Michniewicza wygrali z Arabią Saudyjską. Gwiazda TVN dziękuje... niemieckim trenerom

Dziś piłkarze polskiej reprezentacji piłki nożnej wygrali mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem Wiadomości
Mecz z Arabią Saudyjską. Dziennikarz GW chciał zażartować ze śmierci JPII. Został pośmiewiskiem

Dziś polska reprezentacja piłki nożnej wygrała mecz fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze z Arabią Saudyjską 2:0.

To kłamstwo. Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi Wiadomości
"To kłamstwo". Żaryn odpowiada niemieckiemu dziennikarzowi

Niemiecki dziennikarz skrytykował Polskę w sprawie naprawy na naszym terytorium niemieckiej broni przekazanej na użytek Ukrainie. Prędko na jego zarzuty odpowiedział Stanisław Żaryn – Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Pełnomocnik Rządu ds. Bezpieczeństwa Przestrzeni Informacyjnej RP.

Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. lagi na Robercika (WIDEO) Wiadomości
Szczęsny po meczu w swoim stylu. Padły słowa nt. "lagi na Robercika" (WIDEO)

Wojciech Szczęsny zabrał głos po wygranym meczu reprezentacji Polski z Arabią Saudyjską. Bohater dzisiejszego spotkania odniósł się do "lagi na Robercika".

Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO] Wiadomości
Tego jeszcze nie widzieliście. Kibic Arabii Saudyjskiej zdjął koszulkę, a pod spodem... [VIDEO]

Zaskakujące nagranie trafiło do internetu. Jeden z kibiców na meczu Polska - Arabia Saudyjska nagle postanowił ściągnąć swoją koszulkę. Widok może zadziwiać.

Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi Wiadomości
Nie żyje minister spraw zagranicznych Białorusi

Nie żyje Uładzimir Makiej – minister spraw zagranicznych Białorusi. Polityk miał 64 lata. Wiadomość o śmierci Makieja poinformowało MSZ Białorusi.

Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców Wiadomości
Angela Merkel skompromitowana w oczach Niemców

Jak wynika z przeprowadzonego w tym tygodniu w Niemczech sondażu, zdecydowana większość obywateli nie chciałaby powrotu Angeli Merkel na stanowisko szefa rządu - poinformowała w sobotę agencja dpa.

Marsz
Godności
Emerytury
Stażowe